Reklama

Straż Pożarna

Krzyże Zasługi za strażacką misję w Turcji

Autor. Państwowa Straż Pożarna

Ponad 70 strażaków, którzy brali udział w misji ratowniczej po trzęsieniu ziemi w Turcji, zostało odznaczonych przez prezydenta Andrzeja Dudę. W Belwederze otrzymali Krzyże Zasługi Za Dzielność.

Reklama

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w środę 10 stycznia, w Belwederze. Udział w niej wziął m.in. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz oraz nowy komendant główny PSP nadbryg. Mariusz Feltynowski.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Krzyże Zasługi Za Dzielność odebrało ponad 70 strażaków. „Odznaczenia zostały przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę polskim strażakom w 2023 r., za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego podczas akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi w Turcji w lutym 2023 r.” – poinformowała w komunikacie Państwowa Straż Pożarna.

Grupa ponad 70 strażaków PSP z 8 psami ratowniczymi do Turcji poleciała na początku lutego 2023 rok. Polscy strażacy prowadzili m.in. akcję ratowniczą w mieście Besni, w którym wskutek trzęsienia ziemi zawaliło się blisko trzydzieści domów. Podczas działań, strażakom udało się uratować 12 osób.

Czytaj też

W trzęsieniu ziemi w Turcji zginęło około 60 tysięcy osób, a około 125 tysięcy zostało rannych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze