Reklama

Straż Graniczna

Gen. bryg. SG Tomasz Praga nowym Komendantem Głównym Straży Granicznej

<p>fot. twitter.com/Straz_Graniczna</p>

Strażnicy graniczni od dziś mają nowego szefa. Po odejściu do Ministerstwa Obrony Narodowej gen. bryg. SG Marka Łapińskiego, dziś jego miejsce zajął gen. bryg. SG Tomasz Praga, dotychczasowy zastępca komendanta.

Powołanie Marka Łapińskiego na podsekretarza stanu w MON było niemałym zaskoczeniem zarówno na wojskowych jak i środowiska Straży Granicznej. Jak informuje resort obrony, Łapiński w MON odpowiadać ma za strategię obronną, budżet i sprawy socjalne.

Czytaj też: MON: Chwałek i Łapiński otrzymali nominacje na stanowiska wiceministrów

fot. twitter.com/Straz_Graniczna

Dziś w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka odbyło się powołanie Tomasza Pragi na stanowisko Komendanta Głównego Straży Granicznej. Joachim Brudziński zwracając się do nowego komendata SG wyraził nadzieję, że Straż Graniczna pod nowym kierownictwem nadal osiągać będzie sukcesy

Życzę, aby Straż Graniczna pod Pana dowództwem osiągała takie same sukcesy i abyśmy za dwa lata mogli powtórzyć, że Polska jest krajem bezpiecznym

Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Nowy komendant SG w pierwszych słowach przypomniał o tradycjach Straży Granicznej i zapewnił, że formacja pod jego kierownictwem nie zawiedzie pokładanych w niej nadziei.

Tradycje Straży Granicznej sięgają czasów przedwojennych. Ale służba Rzeczypospolitej to nie tylko trwanie, ale przede wszystkim rozwój rozumiany jako osiąganie wyznaczonych celów. Nie zawiedziemy.

gen. bryg. SG Tomasz Praga, Komendant Główny Straży Granicznej

Tomasz Praga zastępcą komendanta głównego SG jest od 7 marca 2016 r., a ze Strażą Graniczną związany jest od 1994 r. Służbę rozpoczął w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. W Komendzie Głównej Straży Granicznej służy od 2008 r. 21 kwietnia 2016 r. został mianowany na stopień generała brygady straży granicznej.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Pragę na stanowisku zastępcy komendanta.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze