Reklama

Służba Więzienna

Wyższe dodatki służbowe w Służbie Więziennej

Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości
Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś przywitał kierownictwo Służby Więziennej na wideokonferencji w przeddzień Święta Niepodległości i symbolicznie objął nadzór nad formacją. Poinformował również, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podjął decyzję o zwiększeniu dodatków służbowych dla funkcjonariuszy na czas wzmożonych obowiązków związanych z pandemią koronawirusa.

Wiceminister Michał Woś na ręce dyrektorów złożył podziękowania dla całej kadry więziennej za jej codzienną służbę i - jak informuje resort sprawiedliwości - przekazał, że minister Zbigniew Ziobro "docenił także prawie 18 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników" podejmując decyzję o zwiększeniu im dodatków służbowych na czas wzmożonych obowiązków związanych z pandemią koronawirusa. 

11 listopada to także tradycyjnie okazja do wręczenia w Służbie Więziennej odznaczeń resortowych i awansów na wyższe stopnie służbowe. W tym roku z okazji Święta Niepodległości w całym kraju przyznano 519 odznak "Za zasługi w pracy penitencjarnej", a 1132 funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższy stopień służbowy, w tym 875 funkcjonariuszy w korpusie oficerskim i 257 w korpusie chorążych.

"Dla mnie to wielki zaszczyt, że Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydował, że mogę w jego imieniu nadzorować tę służbę i współpracować z Państwem" – podkreślił Michał Woś podczas spotkania. "Widać ogrom Państwa pracy ostatnich lat – doinwestowanie, zaangażowanie w realizację programów, np. Praca dla więźniów, budowa hal produkcyjnych. To ciągłe przekształcanie Służby Więziennej w najbardziej nowoczesną formację mundurową i – co mogę śmiało powiedzieć – przodującą w Europie pod względem zorganizowania i dofinansowania" – powiedział wiceminister, odwołując się do ponad stuletniej tradycji Służby Więziennej i podkreślając drogę, jaką formacja przeszła. 

Powołany 7 października na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś bezpośredni nadzór nad Służbą Więzienną objął w połowie października br. Zastąpił na tym stanowisku Michała Wójcika, który wraz z rekonstrukcją rządu objął tekę sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Michał Woś od listopada 2015 r. był doradcą ministra sprawiedliwości, który w 2016 r. powierzył mu stanowisko szefa gabinetu politycznego. Został także członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 5 czerwca 2017 r. był powołany na urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Objął wtedy nadzór nad sprawami rodzinnymi i nieletnich, zakładami poprawczymi oraz informatyzacją wymiaru sprawiedliwości. Został także Koordynatorem krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych. Odpowiadał za uruchomienie Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz Systemu Losowego Przydziału Spraw.

image
Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama