Reklama

Służba Więzienna

Służba Więzienna na zakupach za milion złotych

Fot. Facebook Służba Więzienna
Fot. Facebook Służba Więzienna

Służba Więzienna wyłoniła dostawców nowych karabinków w wersji szkolnej oraz naboi pistoletowych 9x19 mm typu Parabellum TFJM. Jednocześnie, z powodu braku ofert, nie udało się rozstrzygnąć przetargu na amunicję niezabijającą, a dokładniej 100 tys. naboi kal. 12 z pociskiem gumowym typu Chrabąszcz.

Służba Więzienna wyłoniła zwycięzców w dwóch przetargach dotyczących uzbrojenia jej funkcjonariuszy. W pierwszym przypadku, 50 kompletów karabinków o kal. 5,56x45 mm marki Beretta wzór ARX 160 w wersji szkolnej dostarczy UMO Sp. z o.o. z Zielonki. Karabinki będą kosztowały ostatecznie 398 850,26 zł. Przypomnijmy, że zakup miał na celu dostarczenie broni dla SW, której przeznaczeniem jest bezstrzałowa nauka działania, rozkładania, składania i obsługiwania karabinka o kal. 5,56x45 mm marki BERETTA ARX 160.

Pozyskana broń jest tym samym identycznego wzoru, typu, rodzaju i modelu, jak ta kupiona przez SW w ubiegłym roku. Różnica polegać ma na tym, że pozyskane 50 kompletów jest pozbawione w sposób trwały możliwości oddania strzału. Karabinki są zasilane amunicją 5,56 x 45 mm, na nabój szkolny. Karabinki o kal. 5,56x45 mm w wersji szkolnej mają też zaślepioną lufą, iglicą skróconą w sposób uniemożliwiający oddanie strzału, oznakowaniem w sposób trwały poprzez wygrawerowanie napisu ”SZKOLNY”.

W drugim przetargu dla SW, dostawcą naboi pistoletowych kal. 9x19 mm typu Parabellum TFJM została firma CENZIN Sp. z o.o. z Warszawy. Jej oferta okazała się ostatecznie lepsza od drugiej, złożonej w toku postępowania przetargowego, za którą odpowiadała firma MILDAT Sp. z o.o. również z Warszawy. W tym przypadku brane pod uwagę były kryteria ceny (60 proc.) oraz terminu wykonania zamówienia (40 proc.).  Oferta CENZIN sp. z o.o. opiewa na 608 850 zł z trzydziestodniowym terminem wykonania zamówienia.

CENZIN ma dostarczyć naboje, które są przeznaczone do strzelań z 9 mm pistoletu maszynowego wz. 1998P i wzór 06 (Glauberyt) oraz 9 mm pistoletu P99 WALTHER. Naboje typu Parabellum 9x19mm z pociskiem pełnopłaszczowym są fabrycznie nowe i wyprodukowane nie wcześniej niż w 2018 roku. Amunicja ma trafić do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Jednocześnie unieważniony został przetarg na dostawę 100 tys. sztuk naboi kal. 12 z pociskiem gumowym typu Chrabąszcz. Do SW, we wskazanym terminem, nie wpłynęła bowiem żadna oferta.

jr

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze