Reklama

Służba Więzienna

Płk Andrzej Pecka dyrektorem generalnym Służby Więziennej

Autor. Służba Więzienna/X

Zmiany kadrowe w służbach mundurowych – i to nie tylko tych nadzorowanych przez MSWiA - nabierają rozpędu. Po roszadach na stanowiskach szefów Policji i Państwowej Straży Pożarnej, przyszedł czas na Służbę Więzienną. Nowym dyrektorem generalnym SW – po tym jak pod koniec ubiegłego roku z fotelem szefa formacji pożegnał się gen. insp. Jacek Kitliński – zostanie płk Andrzej Pecka.

Reklama

Służba Więzienna na powołanie szefa czekała od 29 grudnia, kiedy to resort sprawiedliwości poinformował, że premier Donald Tusk odwołał ze stanowiska dotychczasowego dyrektora generalnego Służby Więziennej. Ze służbą - w ostatnich dniach - pożegnali się też dwaj (z czterech) zastępcy szefa SW. Z formacji odeszli gen. Andrzej Leńczuk oraz gen. Krzysztof Stefanowski.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jacek Kitliński karierę w SW rozpoczął w 1993 roku jako młodszy wychowawca w Zakładzie Karnym w Żytkowicach. Rok później został skierowany do Szkoły Oficerskiej w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Od 2007 roku był dyrektorem okręgowym SW w Rzeszowie, a od marca 2013 roku do stycznia 2015 roku- zastępcą dyrektora generalnego SW. 30 stycznia 2015 roku objął funkcję dyrektora generalnego SW.

Jego następcą zostanie – jak poinformował resort sprawiedliwości - płk Andrzej Pecka

Andrzej Pecka rozpoczął służbę w 1992 roku na stanowisku młodszego wychowawcy w Areszcie Śledczym w Krakowie. W 1995 roku został przeniesiony do Aresztu Śledczego w Radomiu, gdzie kontynuował służbę na tym samym stanowisku, a następnie od grudnia 1995 roku na stanowisku wychowawcy. Od 1996 roku podjął służbę w Biurze Prawnym Centralnego Zarządu Służby Więziennej jako radca prawny, a w styczniu 2011 roku został mianowany Doradcą Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Objął funkcję pełnomocnika dyrektora generalnego Służby Więziennej do spraw przeciwdziałania korupcji w Służbie Więziennej. W lutym 2015 roku ówczesny minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk powołał go na stanowisko zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. 

Czytaj też

Zgodnie z przepisami, dyrektora generalnego Służby Więziennej, na wniosek ministra sprawiedliwości, powołuje i odwołuje Prezes Rady Ministrów.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze