Reklama

Służba Więzienna

Dyrektor generalny Służby Więziennej odwołany

Fot. ppłk Sławomir Ratyński, Zespół Prasowy SG WP
Fot. ppłk Sławomir Ratyński, Zespół Prasowy SG WP

Na mocy decyzji premiera Donalda Tuska gen. Jacek Kitliński został odwołany ze stanowiska dyrektora generalnego Służby Więziennej - poinformowało w piątek Ministerstwo Sprawiedliwości. Kitliński szefem więzienników był od 2015 roku.

Reklama

Informację o odwołaniu gen. Kitlińskiego resort sprawiedliwości przekazał na portalu X (dawniej Twitter). „Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że na mocy decyzji premiera Donalda Tuska w dniu 29 grudnia 2023 gen. Jacek Kitliński został odwołany ze stanowiska dyrektora generalnego Służby Więziennej” - czytamy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jacek Kitliński jest absolwentem Wydziału Społeczno-Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył m.in. studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i specjalistyczne kursy z zakresu pomocy psychologicznej - organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. jako młodszy wychowawca w Zakładzie Karnym w Żytkowicach. Rok później został skierowany do Szkoły Oficerskiej w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Od 2007 r. był dyrektorem okręgowym SW w Rzeszowie, a od marca 2013 r. do stycznia 2015 r. - zastępcą dyrektora generalnego SW. 30 stycznia 2015 r. objął funkcję dyrektora generalnego SW.

Czytaj też

Jak na razie nie wiadomo kto zostanie nowym szefem formacji. Nazwisko następcy gen. Kitlińskiego powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Dyrektora generalnego SW powołuje i odwołuje premier na wniosek ministra sprawiedliwości.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze (1)

  1. Paulina

    Czas robić porządki w zakładach.. Przyjrzeć się pracy kierowników penitencjalnych w zachodnio-pomorskim szczególnie...W Starym Borne dzieją się cuda..

Reklama