Reklama

Służba Więzienna

Maria Ejchart-Dubois objęła nadzór nad Służbą Więzienną

Fot. Służba Więzienna/kpt. Roman Malchrzyk
Fot. Służba Więzienna/kpt. Roman Malchrzyk

Profesor Adam Bodnar, który stanął na czele resortu sprawiedliwości przedstawił swoich zastępców. Nadzór nad Służbą Więzienną objęła podsekretarz stanu Maria Ejchart-Dubois. Nowa wiceminister wyjawiła, jaka będzie jej pierwsza decyzja. Dotyczyć będzie prawa do telefonów dla osadzonych.

Reklama

W środę, po zaprzysiężeniu nowego rządu Donalda Tuska, w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa, podczas której szef resortu Adam Bodnar przedstawił swoich zastępców. Jedną z nich jest podsekretarz stanu Maria Ejchart-Dubois, która odpowiedzialna będzie za więziennictwo.

Reklama

Podczas konferencji nowa wiceszefowa resortu, odpowiedzialna za więziennictwo powiedziała, że obszarem jej szczególnego zainteresowania są właśnie miejsca pozbawienia wolności. „Jedną z moich pierwszych decyzji na pewno będzie przywrócenie prawa do telefonów przez osoby pozbawione wolności częściej niż raz w tygodniu” – poinformowała Maria Ejchart-Dubois.

Autor. Ministerstwo Sprawiedliwości

Nowa wiceminister sprawiedliwości jest prawnikiem, który specjalizuje się w problematyce związanej z prawami człowieka, a obszarem jej szczególnego zainteresowania są prawa osób pozbawionych wolności. Od 2003 roku w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka koordynuje program „Niewinność”, który monitoruje przypadki pomyłek sądowych oraz wspiera osoby niesłusznie skazane.

Reklama

W swojej karierze była między innymi członkiem Rady Społecznej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz współprzewodniczącą Komisji Ekspertów Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze