Reklama

Służba Więzienna

Dodatki służbowe w górę. Dyrektor generalny SW podjął decyzję

Autor. Służba Więzienną/Facebook

W Służbie Więziennej szykują się zmiany w dodatkach służbowych. Chodzi zarówno o czasowe ich podwyższenie, jak i „przeprowadzenie regulacji” ich wysokości na stałe. Wszystko po to, by – jak informowała jakiś czas temu SW – poprawić warunki płacowe w formacji. 

Jak czytamy w piśmie, które do swoich podwładnych rozesłał dyrektor generalny SW płk Andrzej Pecka, „decyzja została podjęta w oparciu o przeprowadzone analizy płacowo-finansowe, w zakresie ustalonego limitu wydatków na uposażenia dla Więziennictwa oraz konieczności zabezpieczenia środków na obligatoryjne i fakultatywne wzrosty uposażeń w kolejnych latach budżetowych”. Owa „regulacja” składa się z dwóch elementów: pierwszy to czasowe podwyższenie dodatków do 31 grudnia 2024 roku, drugi dotyczy ich zwiększenia na stałe. 

Czytaj też

Jak nowe regulacje wpłyną na wysokość uposażeń? Po pierwsze mundurowi z SW mogą liczyć na czasową „podwyżkę” (od września do grudnia 2024 roku). „Wysokość środków finansowych przeznaczonych na podwyższenie dodatków służbowych (…) została ustalona jako iloczyn etatów ustanowionych na dzień 1 września 2024 roku i kwoty 420 zł” – czytamy w piśmie szefa SW. 

Reklama

Stałe dodatki wzrosnąć mają od 1 października. „Wysokość środków finansowych przeznaczonych na podwyższenie dodatków służbowych na stałe, zostanie ustalona jako iloczyn etatów ustanowionych na dzień 1 października 2024 roku i kwoty 50 zł” – pisze płk Pecka. 

Czytaj też

Jak poinformowano, decyzje dotyczące ustalania wysokości dodatku służbowego funkcjonariuszom podejmowane mają być w oparciu o obowiązujące przepisy uwzględniając m.in. zapisy rozporządzenia „w sprawie dodatków o charakterze stałym do uposażania zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej”. 

Reklama

Kto zatem stanie się beneficjentem nowych regulacji? To zależy od kierowników jednostek organizacyjnych SW, którzy – zgodnie z przepisami – decydują o wysokości dodatku służbowego. Warto jednak dodać, że środki, jakie wyasygnowano na ten cel, odnoszą się do „etatów ustanowionych”, a więc teoretycznie, mogłoby ich wystarczyć dla wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę w formacji.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze