Reklama

Służba Więzienna

CENZIN z kontraktem na "szkolną" broń dla Służby Więziennej

fot. sw.gov.pl
fot. sw.gov.pl

Służba Więzienna poinformowała właśnie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na dostawę broni w wersji szkolnej. Jak zaznaczono, w oparciu o przyjęte kryteria oceny ofert dla wszystkich trzech części zamówienia, wybrano ofertę wykonawcy CENZIN Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Tym samym to CENZIN już oficjalnie dostarczy nowe strzelby powtarzalne dwóch typów oraz wyrzutniki pocisków obezwładniających.

Przypomnijmy, że w przetargu chodziło o dostarczenie Służbie Więziennej broni szkolnej, w postaci strzelb powtarzalnych dwóch typów oraz wyrzutników pocisków obezwładniających. W części pierwszej przetargu SW zakłada pozyskanie 40 szt. strzelb powtarzalnych kal. 12/76 MOSSBERG model 53693 lub równoważnych w wersji szkolnej. Ich przeznaczeniem ma być bezstrzałowa nauka działania, a także nabywanie odpowiednich umiejętności w zakresie rozkładania, składania i obsługiwania przez użytkownika strzelb. Zamawiana broń ma być identycznego wzoru, typu, rodzaju i modelu, działać jak broń palna tego samego modelu, aczkolwiek będzie pozbawiona w sposób trwały możliwości oddania strzału. Analogicznie w części drugiej, dąży się do pozyskania także w wersji szkolnej 40 sztuk strzelb powtarzalnych kal. 12/76 MOSSBERG model 50673 lub równoważnych.

Oprócz dwóch typów strzelb powtarzalnych, SW ma zakupić fabrycznie nowe, wytworzone nie wcześniej niż w 2017 roku, 40 mm wyrzutniki pocisków obezwładniających typu GL-06 „szkolny” lub równoważny. W tym przypadków chodzi o pozyskanie 30 sztuk wskazanych wyrzutników. Ich przeznaczeniem również ma być bezstrzałowa nauka działania i obsługiwania przez funkcjonariuszy. Zamawiane wyrzutniki mają być identycznego wzoru, typu i rodzaju, działać jak broń palna tego samego modelu, pozbawiony jednak w sposób trwały możliwości dania strzału. Przedmiot zamówienia będzie dostarczony do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

jr

Komentarze

    Najnowsze