Reklama

Policja

Zmiany w ścisłym kierownictwie KGP. Ochodzą zastępcy komendanta

Autor. Komenda Główna Policji

Wraz z Nowym Rokiem ruszyły zmiany w ścisłym kierownictwie komendy głównej Policji. Ze stanowiskami zastępców komendanta głównego Policji pożegnali się nadinspektor Dariusz Augustyniak oraz nadinspektor Paweł Dobrodziej.

Reklama

Pożegnanie obu generałów odbyło się w środę 3 stycznia. Udział w nim wziął m.in. pełniący obowiązki komendanta głównego Policji insp. Marek Boroń, zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. Mirosław Wiklik oraz zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Roman Kuster.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nadinsp. Dariusz Augustyniak podkreślił, że odchodząc „po ponad 32 latach służby czuje lekki niedosyt”. „To bardzo pozytywne odczucie, bo oznacza, że odchodzę bez żalu, odchodzę spełniony i przekonany, że wniosłem pozytywny wkład w rozwój naszej formacji, o której będę myśleć i mówić wyłącznie dobrze” – dodał Augustyniak.

„Policja to bardzo piękny i jednocześnie bardzo trudny i wymagający zawód. To jest dla mnie, dla wszystkich tu obecnych bardzo ważne i znaczące, że dziś pokazujemy całej formacji, że jako policjanci mamy do siebie ogromny szacunek” – powiedział z kolei nadinsp. Paweł Dobrodziej. 

Pełniący obowiązki komendanta głównego Policji insp. Marek Boroń podziękował obu generałom za „profesjonalizm, rzetelność i wielkie zaangażowanie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom”.

Czytaj też

Nadinspektor Dariusz Augustyniak, służbę rozpoczął w 1991 roku w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej. Był m.in. komendant miejskim Policji w Katowicach, szefem komendy w Piekarach Śląskich i w Gliwicach, a także komendantem wojewódzki Policji w Kielcach. W listopadzie 2018 roku został powołany na stanowisko zastępcę komendanta głównego policji, na którym zastąpił nadinsp. Helenę Michalak. Od lutego 2019 roku był I zastępcą komendanta głównego Policji. Przez chwilę pełnił też obowiązki komendanta głównego Policji, po tym jak z fotelem szefa Policji pożegnał się gen. insp. Jarosław Szymczyk. Augustyniaka na stanowisku p.o. komendanta głównego Policji zastąpił powołany przez nowe kierownictwo MSWiA inspektor Marek Boroń.

Z kolei nadinspektor Paweł Dobrodziej służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Następnie pracował Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Przed tym jak trafił na stanowisko szefa stołecznej policji był m.in. Naczelnikiem Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi, później komendantem wojewódzkim Policji w Lublinie i komendantem stołecznym Policji. Na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji został powołany w styczniu 2021 roku. W fotelu zastępcy zastąpił nadinsp. Kamila Brachę, który - po niespełna roku w kierownictwie KGP - zdecydował się odejść z formacji.

Czytaj też

Zastępców komendanta głównego Policji, w tym pierwszego zastępcę, powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw wewnętrznych na wniosek komendanta głównego Policji.

Razem z odchodzącymi generałami z policyjnym mundurem postanowili się pożegnać także dowódca CPKP BOA nadinsp. Dariusz Zięba, dyrektor Biura Kontroli KGP insp. Dariusz Szuba oraz dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji insp. Paulina Filipowiak.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Stolarek

    Doprowadzili Policję do takiego stanu a teraz uciekają jak szczury

Reklama

Najnowsze