Reklama

Policja

W piątek nowy szef KGP. Kierwiński: to będzie doświadczony policjant

Autor. Kujawsko-Pomorska Policja

W piątek podpiszę postanowienie o powierzeniu obowiązków komendanta głównego Policji nowej osobie. Będzie to doświadczony policjant, który gwarantuje nową jakość w polskiej Policji – zapowiedział szef MSWiA Marcin Kierwiński. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obowiązki szefa KGP pełnić ma insp. Marek Boroń.

Reklama

Zapowiadane w zeszłym tygodniu przez kierownictwo MSWiA zmiany w Komendzie Głównej Policji najprawdopodobniej się w piątek, 22 grudnia staną się faktem. Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, który był gościem na antenie Radia Zet przyznał, że w piątek podpisze postanowienie o powierzeniu obowiązków Komendanta Głównego Policji nowej osobie.

Reklama

„To będzie doświadczony policjant. Osoba, która gwarantuje nową jakość w polskiej Policji. Aczkolwiek chce też bardzo jasno powiedzieć, że osoba, która dziś kieruje polską Policją (nadinsp. Dariusz Augustyniak – przyp. red.) przez tydzień naszej współpracy, robiła to w sposób bardzo dobry” – powiedział Marcin Kierwiński.

Czytaj też

Dopytywany, czy będzie to któryś z komendantów wojewódzkich odpowiedział, że nie. „Szukaliśmy wraz z kierownictwem resortu, konsultując to z premierem, osoby, która gwarantuje nowe otwarcie w polskiej Policji. To nie będzie żaden z komendantów wojewódzkich Policji. Będzie to wieloletni, doświadczony policjant, który zajmował różne stanowiska, także na szczeblach kierowniczych” – podkreślił szef MSWiA. Dodał przy tym, że nazwisko nowego szefa Policji poznamy jeszcze w piątek.

Reklama

Z nieoficjalnych informacji wynika, że obowiązki szefa KGP pełnić ma insp. Marek Boroń.- były wiceszef CBŚP, a obecnie zastępca dyrektora biura wywiadu i informacji kryminalnych KGP.

Podczas rozmowy Marcin Kierwiński został również zapytany o stan osobowy w Policji. „Jest bardzo wiele wakatów. Ponad 10 tysięcy. Będziemy wprowadzać z nowymi władzami KGP rozwiązania, które mają usprawnić proces rekrutowania do Policji, ale też zmienić w ogóle podejście do tego w jaki sposób ta rekrutacja się odbywa” – podkreślił. Zaznaczył, że będzie też gorąco namawiał do tego, żeby proces rekrutacji dogłębnie sprawdzał tych kandydatów, którzy chcą wstąpić do Policji.

Czytaj też

 „Myślę, że ten ruch zwiększający uposażenia policjantów, to też jest zachęta do tego, żeby do Policji wstępować. Taki też był cel tej podwyżki, oprócz oczywiście naturalnego docenienia ciężkiej pracy tych ludzi każdego dnia” – zapewnił szef MSWiA.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze