Reklama

Policja

Policja kupiła amunicję do strzelb gładkolufowych

zdjęcie ilustracyjne, fot. slaska.policja.pl
zdjęcie ilustracyjne, fot. slaska.policja.pl

W ostatnim czasie Policja dość aktywnie uzupełnia swój „arsenał”. Niedawno pisaliśmy o postępowaniu na zakup prawie 700 tys. sztuk różnego typu amunicji, której łączna wartość to prawie 2 mln złotych. Z informacji jaką przekazała KGP, ogłoszony w połowie roku przetarg na niemal 120 tys. sztuk amunicji do strzelb gładkolufowych, wygrała Pionkowska Fabryka Amunicji Myśliwskiej Fam-Pionki.

Policja szukała dostawcy amunicji specjalnej do strzelb gładkolufowych kal. 12/70. Chodziło o zakup amunicji kal. 12 w trzech typach. KGP chciała zamówić naboje specjalne Typu 1 w ilości 29800 sztuk oraz Typu 20, 30 i 50, a każdego po 30 tys. sztuk.

W przypadku Typu 1 mowa jest o kulach gumowych o średnicy 17,4 mm i masie 4,5 g, przy ustalonym zasięgu niebezpiecznego rażenia na 20 m oraz białym kolorze łuski. Jeśli chodzi o  Typ 20, pocisk składa się z walca gumowego, ubrzechwionego o średnicy 18,8 mm i masie 7,3 g z jednym wzniesieniem na główce pocisku gumowego. Zasięg niebezpiecznego rażenia ustalono na 20 m. Pociski Typu 30 powinny składać się z walca gumowego, ubrzechwionego o średnicy 18,8 mm i masie 7,3 g, ale w przeciwieństwie do Typu 20, z dwoma wzniesieniami na główce pocisku gumowego. Zasięg niebezpiecznego rażenia ustalono w tym przypadku na 30 m. Ostatni zamawiany rodzaj, a więc Typ 50 to pocisk składający się z walca gumowego, ubrzechwionego o średnicy 18,8 mm i masie już 10,3 g, z trzema wzniesieniami na główce pocisku gumowego. Zasięg niebezpiecznego rażenia ustalono w tym przypadku na 50 m. Typy 20, 30, 50 będą miały łuski o kolorze białym. 

W ocenie złożonych ofert pod uwagę planowano brać głównie kryterium ceny (60 proc.) oraz okres gwarancji na przechowywanie (40 proc.). Jednak jak się okazuje w postępowaniu złożono tylko jedną ofertę. Pochodząca od Fabryki Amunicji Myśliwskiej Fam-Pionki opiewa na 460 038 złotych brutto. Pionkowska firma zaoferowała też 36 miesięczną gwarancję na przechowywanie oraz dwuletni czas okres gwarancji na użytkowanie amunicji. Komenda Główna Policji, na zakup prawie 120 tys. sztuk amunicji planowała przeznaczyć nie więcej niż 460 200 złotych brutto.

Umowę na realizację zamówienia podpisano 1 października. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, amunicja powinna trafić do Policji jeszcze w tym roku.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze