Reklama

Policja

Policja chce kupić 10 mln sztuk amunicji

Autor. policja.pl

Ponad 10 mln sztuk amunicji zamierza kupić Komenda Główna Policji. Pytanie tylko, czy formacji uda się znaleźć dostawcę. Problemem może być skala zamówienia, z czego zresztą zdają sobie też sprawę policyjni logistycy. Postępowanie, z uwagi na „ograniczone możliwości dostawy zamawianego asortymentu”, prowadzone jest bowiem w trybie przyspieszonym.

Reklama

Policja szuka dostawcy nabojów pistoletowych kal. 9x19 mm Parabellum. Chodzi o niebagatelną liczbę, bowiem formacja zamierza kupić 10 700 000 sztuk. Termin składania ofert jest jednak dość krótki, bowiem KGP na propozycje czeka tylko do 13 lutego. Wszystko dlatego, że policyjni logistycy zdecydowali się na zastosowanie procedury przyspieszonej. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, „zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia”. 

Reklama

Czytaj też

Reklama
W obecnej sytuacji spowodowanej skutkami pandemii Covid-19 oraz sytuacją międzynarodową (wojna na Ukrainie) Wykonawcy maja ograniczone możliwości dostawy zamawianego asortymentu. Amunicja kal. 9x19 mm Parabellum jest powszechnie uważana za najpopularniejszy nabój do pistoletu i pistoletu maszynowego, głównie ze względu na niski koszt, standardowo stosowana przez siły NATO. Jedyną szansą na zaspokojenie potrzeb Zamawiającego jest maksymalne skrócenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz terminu składania ofert, aby Wykonawcy otrzymali dłuższy termin realizacji zamówienia. Istnieje wówczas szansa, że producenci będą w stanie wyprodukować, a Wykonawcy dostarczyć ilość amunicji, którą chce nabyć Zamawiający.
Fragment dokumentów przetargowych

Czytaj też

Złożone w KGP oferty oceniane będą pod kątem ceny (60 proc. punktów) oraz gwarancji (40 proc. punktów). Zwycięzca na zrealizowanie dostaw dla Policji, będzie miał 180 dni od momentu podpisania umowy. 

Amunicja (typ TFMJ) musi być fabrycznie nowa i pochodzić z bieżącego roku produkcji.

Reklama

Komentarze (2)

  1. RobolCap

    ...kto będzie tym strzelał, jak ludzi nie ma ?????

  2. user_1054654

    Rozmachu nie ma, czterdzieści kilka palet na cały kraj. Przynajmniej na jakiś rozsądny trening dla wszystkich to wystarczy.

Reklama

Najnowsze