Reklama

Policja

Planował zamach terrorystyczny na policjantów

policja polska warszawa
Policja
Autor. Policja Warszawa (@Policja_KSP)X

Dolnośląska Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego na policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Mężczyzna, aby zrealizować swój plan, zbierać miał elementy do wykonania pasa szahida.

Reklama

Akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mieszkańcowi gminy Ciepłowody (woj. dolnośląskie) został skierowany do Sądu Okręgowego w Świdnicy. Prokurator oskarżył mężczyznę o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym. „Kolejne zarzuty dotyczą planowania przy użyciu materiałów wybuchowych przeprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów” – poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Reklama

Według ustaleń śledczych 18-latek zamierzał przeprowadzić atak terrorystyczny na policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. „Pod koniec 2022 r. oskarżony zmienił wyznanie na islam. Wzorował się m.in. na takich osobach jak Osama Bin Laden. Inspirował się działalnością »Państwa Islamskiego« oraz ISIS oraz wszedł w porozumienie z członkami tych organizacji” – podała Prokuratura Krajowa.

Czytaj też

Dodatkowo śledczy ustalili, że 18-latek zbierał informacje i półprodukty do wykonania pasa szahida, przy pomocy którego planował zrealizować zamach bombowy.

Reklama

18-latek został zatrzymany w połowie czerwca 2023 roku przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli dowody planowanego przestępstwa.

Za zarzucany w akcie oskarżenia czyn może mu grozić do 8 lat więzienia.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze