Reklama

Policja

Dziesiątki milionów złotych do wydania na kamizelki i hełmy dla policji

kontrterroryści SPKP Kraków
Autor. Małopolska Policja

Komenda Główna Policji ruszyła z dwoma przetargami na sprzęt dla funkcjonariuszy. Do kupienia są kamuflowane kamizelki kulo- i odłamkoodporne oraz hełmy. Ale to nie sam sprzęt, a szacunkowa wartość obu postępowań przyciąga niewątpliwie uwagę. Łącznie wynosi ona bowiem aż… ok. 88 mln złotych.

Reklama

W przypadku zamówienia na kamuflowane kamizelki kulo- i odłamkoodporne - przeznaczone do skrytego noszenia pod odzieżą wierzchnią - chodzi o zawarcie umowy ramowej z maksymalnie dwoma podmiotami. Czas jej trwania wynosić ma 24 miesiące, a wartość oszacowano na - robiące wrażenie - nawet 50 mln złotych (samo wadium wynosi 750 tys. złotych). Formacja zdecydowała się na procedurę w której zainteresowane realizacją dostaw firmy składają dokumenty o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (na co czas mają do 8 sierpnia), a następnie wybrani przesyłają już oferty. Same wnioski ocenione zostaną na podstawie zaproponowanej ceny (aż 80 proc. punktów) i masy kamizelki w rozmiarze L (20 proc. punktów), a oferty już w oparciu o cenę (80 proc.) i termin realizacji (20 proc.).

Reklama

Zależnie od liczby zamówionych, już w ramach umowy wykonawczej, kamizelek dostawca będzie miał określony w dokumentach czas na ich przekazanie. Przykładowo, w przypadku do 250 ich sztuk będzie to max. 60 dni, a powyżej 1000 sztuk - już max. 180 dni.

Autor. Komenda Główna Policji

W skład kompletu kamizelki wchodzić ma: 1 komplet wkładów balistycznych; 2 komplety poszycia wraz z taśmami mocującymi wykonane w kolorze czarnym; 2 sztuki termoaktywnych T-shirtów (tylko w określonych przypadkach); torba transportowa w kolorze czarnym; instrukcja użytkowania i konserwacji (w języku polskim); karta gwarancyjna (w języku polskim).

Reklama

Także drugi z ogłoszonych przez Komendę Główną Policji przetargów dotyczy zawarcia umowy ramowej z maksymalnie dwoma potencjalnymi wykonawcami na 24 miesiące. W ramach tego postępowania formacja chce kupić hełmy dla policyjnych kontrterrorystów. I także w tym przypadku, szacunkowa wartość zamówienia robi wrażenie. Formacja określiła ją bowiem na nawet prawie 38 mln złotych.

Pierwsza część postępowania zakłada zakup hełmów odłamko- i kuloodpornych typu F.A.S.T/ATE/ACH w wersji full cut (pełna zakrywająca ucho) w kolorze czarnym matowym, a druga - hełmów odłamko- i kuloodporny typu F.A.S.T/ATE/ACH w wersji mid cut (średnia z lekkim podcięciem) w kolorze czarnym matowym. To jednak nie koniec. Trzecia część dotyczy hełmów odłamko- i kuloodpornych typu F.A.S.T/ATE/ACH w wersji high cut (wysokie wycięcie) w kolorze olive lub ranger green matowy. Wszystkie muszą oczywiście umożliwiać korzystanie z zestawów łączności i aktywnej ochrony słuchu.

Czytaj też

Ponownie formacja korzysta z procedury ograniczonej, co oznacza, że do 8 sierpnia czeka na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a następnie wybranych wykonawców poprosi o złożenie ofert. Ich ocena zależeć będzie najpierw od zaproponowanej ceny (80 proc. punktów) oraz masy hełmu w rozmiarze XL (20 proc. punktów), a w drugim "etapie" od ceny ( 80 proc.) i terminu realizacji (20 proc.). I ponownie, zależnie od liczby zakupiony w ramach umowy wykonawczej hełmów, wyznaczony zostanie maksymalny termin realizacji dostaw - np. max. 90 jeśli będzie to do 300 sztuk, a max. 180 dni jeśli będzie ich powyżej tysiąca.

Co ważne, choć kwoty robią wrażenie, to oba postępowania finansowane są z budżetu formacji, a nie z funduszy europejskich.

Komentarze (2)

  1. Norman

    Każdy policjant prewencji powinien mieć w przydziale kamizelkę plat carrier z ladownicami hełm i karabinek na stanie z 5 magazynkami (1 podpiety 4 ładownica) np.krótki msbs lub chociaż wycofane mini beryle na wypadek ,, W,, ochrona obiektów strategicznych muzea archiwa itd... Formacja jest rozbrojona a to vo zostało z broni długiej to istny sZrot.Nie wspominam o strzelbach mających po 25 lat i ciągle użycie

  2. Norman

    Błagam nie zamawiajcie znowu samych.płytowych jak rozmiar xs...płyta jak zeszyt a5 ostatnie zakupy