Reklama

Służba Celno-Skarbowa

KAS: broń i amunicja w przesyłce z USA

Fot. InfoSecurity24.pl
Fot. InfoSecurity24.pl

W paczkach pochodzących ze Stanów Zjednoczonych próbowano w sposób nielegalny przesłać do Polski broń palną, amunicję, ale także kusze oraz pałki teleskopowe. „Wystrzałową” przesyłkę przejęli funkcjonariusze mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy o swoim znalezisku poinformowali Policję. Obecnie śledczy muszą ustalić tło całej sprawy, wyjaśniając przede wszystkim przeznaczenie całego arsenału.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Mazowsza przejęli przesyłki z ostrą bronią, amunicją i pałkami teleskopowymi - poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska. Paczki zostały wysłane do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej, przejęcie przesyłek z niebezpieczną zawartością to efekt ostatnich kontroli paczek nadanych do Polski z USA, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Szczepańska podała, że w paczkach były trzy pistolety, elementy broni palnej, amunicja, kusze i 82 pałki teleskopowe. Dodała, że prawo dopuszcza przesyłanie takich przedmiotów, ale firmy świadczące usługi pocztowe muszą mieć odpowiednie zezwolenia.

"Firmy kurierskie, w przesyłkach których ujawniana jest broń, tego typu usług nie świadczą. Dlatego też, aby ominąć przepisy, zakazany towar najczęściej deklarowany jest jako artykuły gospodarstwa domowego lub rzeczy osobiste o niewielkiej wartości" – zaznaczyła rzeczniczka.

Jak dodała, służba celno-skarbowa zawsze zawiadamia w takich przypadkach policję, która zabezpiecza nielegalny towar i wyjaśnia m.in. jego przeznaczenie.

KAS przypomina, że ten, kto ma broń lub amunicję bez wymaganego zezwolenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze