Reklama

Służby Mundurowe

"Ewolucja" kadrowa w służbach mundurowych. Pierwsze decyzje jeszcze przed świętami

Autor. MSWiA

Od przyszłego tygodnia rusza audyt w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a zaraz potem w podległych służbach – poinformował szef MSWiA Marcin Kierwiński. Dodał też, że w przyszłym tygodniu resort będzie informował o pierwszych zmianach personalnych. „Będzie to proces ewolucyjny, ale robiony w sposób bardzo uważny i ostrożny, tak żeby ciągłość funkcjonowania służb była zachowana” – zapewnił.

Reklama

W piątek w gmachu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się konferencja prasowa nowego szefa resortu Marcina Kierwińskiego. Podczas konferencji minister podkreślił, że w przyszłym tygodniu resort rozpocznie zmiany kadrowe w podległych mu służbach. „Z tymi zmianami nie będziemy czekać, natomiast będziemy je robić w sposób bardzo uważny i ostrożny, tak żeby ta ciągłość funkcjonowania służb była zachowana” – zapewnił Kierwiński.

Reklama

Wskazał, że pierwsze informacje na ten temat zostaną przekazane opinii publicznej jeszcze przed świętami. „Na pewno to będzie proces ewolucyjny, który z jednej strony pozwoli rozwiązywać te podstawowe problemy, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach, ale też da ten nowy impuls, jeżeli chodzi o działanie tych służb” – powiedział szef MSWiA.

Czytaj też

Bardzo dokładnie przyjrzymy się sytuacji w służbach. Nie będziemy zwlekali z tymi decyzjami. Pierwsze decyzje personalne, raczej ewolucyjne, co chce bardzo mocno podkreślić, będą podejmowane w przyszłym tygodniu.
Marcin Kierwiński, minister spraw wewnętrznych i administracji

Kierwiński zaznaczył też, że wkrótce rozpocznie się audyt w resorcie spraw wewnętrznych i administracji. „Od przyszłego tygodnia rusza audyt i przygotowania do gruntownego bilansu otwarcia tutaj w resorcie, zaraz potem w podległych służbach, tak, żebyśmy mieli dokładnie skatalogowane wszystkie problemy, wszystkie kwestie, którymi powinniśmy się zająć” – podkreślił. Dodał przy tym, że na „pierwszy ogień” pójdą kwestie dotyczące szybkości i trybu działania policji, jeśli chodzi o zagrożenia dla dzieci.

Reklama

Czytaj też

Szef MSWiA podczas piątkowej konferencji przedstawił również swoich zastępców i ich zakres obowiązków. Wiceminister Wiesław Szczepański odpowiadać będzie za kwestie budżetowe oraz kwestie projektów europejskich. Wiceminister Tomasz Szymański odpowiadać będzie za kwestie administracji, relacji z samorządami i za sprawy związane z relacjami z kościołami i związkami wyznaniowymi. Z kolei wiceminister Czesław Mroczek będzie pełnił nadzór nad służbami mundurowymi i odpowiadał za pracę Policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Tą ostatnią formację będzie nadzorował we współpracy wiceministrem Wiesławem Leśniakiewiczem, który oprócz tego będzie odpowiadał za zarządzanie kryzysowe i ochronę ludności.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze