Reklama

Służby Mundurowe

SKANER Defence24: Modernizacja służb mundurowych. Struszczyk: „Przewidujemy, co będzie niezbędne za 10 lat"

SKANER DEFENCE24: Gościem odcinka był Marcin Struszczyk z Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”, który mówił o modernizacji polskich służb mundurowych.

W naszym Instytucie dopracowaliśmy się pewnego aspektu wizjonerstwa. Przewidujemy to co ewentualnie będzie niezbędne danej służbie w okresie do 10 lat do przodu. My jesteśmy w przyszłości. Patrzymy jak rozwijają się te służby, jakie jest ich zapotrzebowanie, jaki jest świat wokół nas. Na te potrzeby odpowiadamy, a to wiąże się z wysokim ryzykiem.

Marcin Struszczyk z Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”

Jeżeli mówimy o ustawie modernizacyjnej, to mówimy o wyrobie, który już jest wdrożony do produkcji. Ja mogę powiedzieć tak przenośnie, bo też przeszedłem się tutaj po targach i stanąłem przy stoisku Policji – ono jest bardzo duże. I powiem szczerze, jestem bardzo zadowolony, bo tam w większości, jeżeli mówimy o środkach ochrony indywidualnej czy wyrobach mundurowych, to przoduje Moratex. Mówimy o kasku ochronnym, mówimy o zestawie przeciwuderzeniowym i mówimy o czymś, co pojawiło się w poprzednim roku i jest swoistą nowością (…), mówimy o systemach ostrzegawczych, o kamizelce ostrzegawczej, która jest już elementem pełnego umundurowania.

Marcin Struszczyk z Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”

Nagranie zostało zrealizowane podczas targów Europoltech 2017. 

Reklama

Komentarze

    Reklama