Rosyjski szpieg w rękach ABW?

28 października 2019, 09:03
ABW
Fot. ABW

Jak informują Wiadomości TVP1, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Piotra Ś., który podejrzewany jest o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. 

Jak poinformował tvp.info Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych, zatrzymania dokonano 24 października w Warszawie. Podejrzewany o szpiegostwo mężczyzna przechowywał w mieszkaniu broń palną (jedną sztukę) i amunicję. Przeszukano nie tylko miejsce zamieszkania podejrzanego, ale również zatrudnienia. Oprócz broni, zabezpieczono nośniki elektroniczne i dokumenty - poinformował dziennikarzy tvp.info Żaryn. 

Piotr Ś. usłyszał zarzuty związane ze zgłoszeniem gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Co więcej, usłyszał również zarzut nielegalnego posiadania broni, a także posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Do aresztu trafił na trzy miesiące, w ramach środku zapobiegawczego. 

Służby miały dokonać również przeszukania w miejscach zameldowania i faktycznego zamieszkania osób, które z Piotrem Ś. utrzymywały kontakty. 

Jak poinformował Żaryn tvp.info, śledztwo w sprawie prowadzi ABW pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Niuniu
wtorek, 29 października 2019, 18:10

Koledzy czytajcie ze zrozumieniem. jaki szpieg? Ten co go służby zatrzymały nie był szpiegiem i nie za szpiegowstwa został zatrzymany. Został zatrzymany za "zgłoszeniem gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej". Czyli nasz pracownik kontrwywiadu lub innej jednostki złożył w ramach tzw. "prowokacji" lipną ofertę takiej współpracy aten pacan na to ochoczo się zgodził. Druga też prawdopodobna wersja wydarzeń, to że ten głupol napisał np. maila do ambasady FR gdzie sam zaproponował im swoje usługi. Służby takie maile czytają to i pacana zwinęły. Nie było ani szpiega ani prób szpiegowania. Użycie takich określeń w tekście i to łącznie z nazwą kraju Rosja to przykład celowego manipulowania informacją obliczonego na czytelnika mające go braki w wykształceniu podstawowym. Bo przecież niby jest napisane za co tego Pana zatrzymano ale czytelnicy def24 zrozumieli zupełnie co innego i z zapałem rozpoczęli na ten nieprawdziwy powód dyskusję.

Szept
czwartek, 31 października 2019, 15:42

Bo spora część użytkowników leci po tytułach, po co męczyć wzrok czytaniem całości, czy zastanawiać się co to za artykuł 130 par 3 kk. Inna sprawą jest używanie takich nieprawdziwych tytułów, no ale wojna informacyjna trwa i wszystkie chwyty dozwolone.

andys
wtorek, 29 października 2019, 10:23

Czytajmy uważnie. "Piotr Ś. usłyszał zarzuty związane ze zgłoszeniem gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Co więcej, usłyszał również zarzut nielegalnego posiadania broni, a także posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Do aresztu trafił na trzy miesiące, w ramach środku zapobiegawczego. " Kluczowe słowa - "..zarzuty związane ze zgłoszeniuem gotowości działania na rzecz obcego wywiadu....." czyli czynu zabronionego w postaci szpiegostwa nie było, byla tylko deklaracja checi podjecia takiej dzialalnosci, nie zrealizowana żadną działalnoscią . Na to pewnie też jest paragraf - od 6 miesicy do 8 lat. Nielegalne posiadanie broni i posługiwanie sie sfałszowanym dokumentem nie są związane (zapewne) z zarzutem szpiegostwa.

Yebayka
wtorek, 29 października 2019, 01:13

Drodzy Koledzy/Koleżanki. W moim odczuciu cudze chwalicie a swojego nie popieracie. Niezależnie od tego co się wydarzyło każdy kraj powinien zrobić dobry PR swoim Służbą Specjalnym. Nadarzyła się taka okazja to czemu mają się nie pochwalić? Ponadto Szpieg ujawniony to nie znaczy, że nie przekręcony! Pozdrawiam życząc spokojnego wieczoru

LOL
wtorek, 29 października 2019, 00:28

6 miesiecy za zdrade stanu? CZy to jest jakis zart? 6 miesiecy to w Polsce sie dostaje jak ktos ukradnie batonika czekoladowego. To znaczy ze za zdrade kraju i za ukradzionego batonika jest taka sama kara wiezienna? Polski system sadownictwa to jest jeden wielki zart.

Arcetron
poniedziałek, 28 października 2019, 21:25

Szpieg ujawniony to porażka dla naszych służb, a mógł pracować w drugą stronę

Tweets InfoSecurity24