Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Policjanci ze Szczecina zlikwidowali paliwową grupę przestępczą

  • Działająca przez dwa lata grupa przestępcza naraziła skarb państwa na straty w wys. 5 mln zł na samej akcyzie - fot. na-pulpit.com
    Działająca przez dwa lata grupa przestępcza naraziła skarb państwa na straty w wys. 5 mln zł na samej akcyzie - fot. na-pulpit.com

Policjanci ze Szczecina zlikwidowali grupę przestępczą handlującą podrobionym paliwem. Kilku mężczyzn usłyszało zarzuty prania brudnych pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Z tytułu samej nienaliczonej opłaty akcyzowej skarb państwa stracił ok. 5 mln złotych.Członkowie grupy, z których 5 zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji ze Szczecina, działali podszywając się pod działającą od 10 lat firmę paliwową w latach 2009 i 2010. Ich proceder polegał na zakupie oleju opałowego, jego nielegalnym odbarwianiu i dystrybucji jako pełnowartościowego oleju napędowego.

Czterech z nich trafiło do aresztu - wśród nich jest odpowiedzialny za kierowanie grupą, za co został obciążony dodatkowymi zarzutami. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Fałszywa firma paliwowa została namierzona w 2010 r. W toku postępowania prowadzonego przez Wydział Dochodzeniowo Śledczy i Przestępczości Gospodarczej KWP w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie zebrano wystarczający materiał dowodowy pozwalający dotrzeć do sprawców, zatrzymać ich i przedstawić im zarzuty.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama