Reklama

Służby Mundurowe

Policja kupuje "specjalne" strzelby

  • Fot. policja.pl
    Fot. policja.pl

Komenda Główna Policji ogłosiła nieograniczony przetarg na zakup 70 kompletów strzelb gładkolufowych w kal. 12/76 Mossberg Flex 500 Tactical. Termin dostawy został wyznaczony na listopad br.

Ogłoszenie przetargowe ogłoszone jest w krótkim trybie, albowiem termin składania wniosków wyznaczony został na 10 czerwca br., zaś termin dostawy strzelb już na listopad br.

Zgodnie z specyfikacją techniczną, strzelba ma być przeznaczona do realizacji działań związanych z forsowaniem przeszkód technicznych, budowlanych oraz unieruchamianiem pojazdów. Ponadto musi być przystosowana do strzelania wszystkimi typami amunicji specjalnej kal. 12 mm wprowadzonej na uzbrojenie Policji.

Jej wymiary nie mogą przekraczać 1 m (40 cali) wraz z chwytem pistoletowym oraz przystawką do odstrzeliwania zamków (tzw. door buster), a waga 2,6 kg. Strzelba musi być również wyposażona w szyny montażowe w standardzie MIL-STD 1913 umieszczone na rękojeści przeładowania, w tym: jedna szyna dolna i dwie boczne.

AT
Fot. policja.pl

Zamawiana przez Policję strzelba gładkolufowa ma działać w systemie pump action, co oznacza, że załadowanie naboju do komory następuje po przeładowaniu ruchomego łoża za pomocą ręcznego przesunięcia i odciągnięcia czółenka broni. Obecnie policja używa trzech modeli strzelb 12/76 (wagowymiar): amerykańskich Mossberg, tureckich Hatsan Escort i niemieckich SDASS Imperator.

Czytaj także: Policja kupuje karabiny wyborowe. "Wzmocnienie przed ŚDM"

Reklama

Komentarze

    Reklama