Reklama

Służby Mundurowe

Podwyżki dla służb mundurowych. Podpisano rozporządzenie

Fot. MSWiA/flickr.
Fot. MSWiA/flickr.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował w piątek, że podpisał rozporządzenia wprowadzające podwyżki w wysokości przeciętnie ponad 250 zł dla policjantów, zawodowych strażaków, pograniczników i funkcjonariuszy BOR. Podwyżki dostaną też pracownicy cywilni służb.

Podwyżki wynagrodzeń wynikają z przyjętej w połowie 2016 r. ustawy modernizacyjnej. "Właśnie podpisałem rozporządzenia, które wprowadzają pierwszą transzę podwyżek dla funkcjonariuszy policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. Wyniosą one przeciętnie ponad 250 zł na etat. 1 marca podwyżka będzie wypłacona z wyrównaniem za pierwsze dwa miesiące roku. Wynagrodzenia pracowników cywilnych również wzrosną średnio o 250 zł na stanowisko. Na koniec lutego otrzymają państwo wypłatę z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r." - powiedział Błaszczak w nagraniu wideo opublikowanym w piątek przez MSWiA.

Jak informowało wcześniej MSWiA, w 2017 r. podwyżki obejmą 150 tys. funkcjonariuszy policji, PSP, SG, BOR oraz 30 tys. pracowników cywilnych tych formacji. Uchwalona przez Sejm ustawa ustanawiająca program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020, zakłada, że do tych służb trafi 9,1 mld zł. Program obejmuje nie tylko podwyżki, ale także inwestycje budowlane, zakup samochodów, sprzętu informatycznego i łączności oraz uzbrojenia.

Błaszczak zapowiedział w piątek, że kolejne podwyżki będą wprowadzone od 1 stycznia 2019 r. "Będzie to odpowiednio 309 zł na etat funkcjonariusza i 300 zł na etat pracownika cywilnego. Dzięki temu w 2020 r. uposażenia funkcjonariuszy, łącznie z nagrodą roczną, wzrosną w sumie o 609 zł, a wynagrodzenia pracowników, łącznie z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym, o 597 zł" - powiedział minister.

Reklama

Komentarze

    Reklama