Reklama

Straż Pożarna

Podtopienia i zalania na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uspokaja

  • Fot. poranny.pl
    Fot. poranny.pl

Ministerstwo  Administracji i Cyfryzacji poinformowało, że w dwóch gminach na Lubelszczyźnie woda zalała ponad 3,5 tys. ha ziemi, a do 120 gospodarstw nie można dojechać. Równocześnie uspakaja, że sytuacja hydrologiczna stabilizuje się i nie występuje zagrożenie powodziowe.
MAC poinformowało, że na terenie województwa lubelskiego alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w: miastach Krasnystaw i Włodawa oraz powiecie włodawskim dla gmin: Hanna, Włodawa, Wola Uhruska, Dorohusk, Dubienka i Ruda-Huta oraz w powiecie ryckim dla gmin: Ułęż i Ryki.

Czytaj też: Rząd analizuje zagrożenie powodziowe

Natomiast pogotowie przeciwpowodziowe dotyczy: powiatu włodawskiego dla gmin: Hanna, Włodawa, Wola Uhruska i Miasta Włodawa, powiatu ryckiego dla miasta Dęblin oraz gmin Stężyca, Ułęż i Ryki; teren gminy Włodawa dla miejscowości: Stawki, Różanka, Szuminka, Suszno, Orchówek, Sobibór, Wołczyny z ich zabudową kolonijną, gmina Hanna dla miejscowości: Pawluki, Dołhobrody, Hanna, Kuzawka z ich kolonijną zabudową, a także miejscowości: Siedliszcze, Uhrusk, Wola Uhruska, Bytyń, Stulno i Zbereże, miasto i gmina Puławy oraz tereny nadwiślańskie gmin: Puławy, Kazimierz Dolny i Janowiec, miasto Kazimierz Dolny.

W skali kraju, wedug danych MAC, przekroczenie stanu alarmowego odnotowano na 29 stacjach w dorzeczu Wisły, 8 - w dorzeczu Odry i 1 w rejonie rzek Przymorza. Przekroczenie stanu ostrzegawczego wystąpiło na: 35 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, 33 stacjach w dorzeczu Odry oraz 2 stacjach wodowskazowych rzek Przymorza.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama