Reklama

Służby Mundurowe

Noc muzeów w MSW i Centrum Weterana [FOTO]

  • Pojazdy BOR w Polsce. Fot. bor.gov.pl.
    Pojazdy BOR w Polsce. Fot. bor.gov.pl.
  • Fot. Adam Schultz / White House / flickr
    Fot. Adam Schultz / White House / flickr

W czasie nocy muzeów w Warszawie 16 maja br. dla zwiedzających otworzyły się bramy m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Od godziny 18:00 można było zwiedzać gmach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z technikami kryminalistycznymi stosowanymi w Policji, jak również wziąć udział w nauce pierwszej pomocy. Ponadto na zainteresowanych czekało laboratorium chemiczne Straży Pożarnej, a także specjalistyczne pojazdy Policji oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

Mobilne Centrum Operatorów Robotów; fot. D.Sadza/Defence24.pl

Odwiedzający Ministerstwo Spraw Wewnętrznych mogli również przyjrzeć się umundurowaniu, broni oraz specjalistycznemu sprzętowi znajdującemu się na co dzień w użyciu jednostek specjalnych resortu spraw wewnętrznych. Podczas nocy muzeów w MSW nie zabrakło również pirotechników prezentujących możliwości robotów pirotechnicznych.

Z kolei o godzinie 19:00 dla zwiedzających otworzyło się Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Program zwiedzania obejmował m.in. prelekcję na temat Centrum oraz udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach poza granicami państwa, jak również zwiedzanie Sali Tradycji Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Wystawa broni w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa; fot. D.Sadza/Defence24.pl

Ponadto na gości czekała ekspozycja broni strzeleckiej, indywidualnego sprzętu saperskiego używanego przez żołnierzy z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów oraz wystawa oznak rozpoznawczych i odznak noszonych przez żołnierzy Wojska Polskiego podczas pełnienia misji poza granicami państwa.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama