Reklama

Służby Mundurowe

GPC: Rosyjskie służby w polskim kontrwywiadzie

  • Pierwsza strona Gazety Polskiej Codziennie z 9 października br. - fot. GPC.
    Pierwsza strona Gazety Polskiej Codziennie z 9 października br. - fot. GPC.

Według Gazety Polskiej Codziennie, kilka miesięcy temu w siedzibie Służby Kontrwywiadu Wojskowego odbyła się wizyta przedstawicieli rosyjskich służb specjalnych. Na teren SKW wjechali służbowym samochodem, który wcześniej nie był sprawdzony przez Polaków.Dziennik twierdzi, że Rosjanie poruszali się po siedzibie SKW bez przeszkód. Z kolei przedstawiciele SKW odmówili gazecie komentarza w tej sprawie.

Interpelację w tej sprawie do ministra obrony narodowej złożył poseł PiS-u Marek Opioła, członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Poseł domaga się odpowiedzi na następujące pytania:

- czy w trakcie wizyty lub po jej zakończeniu odnotowano próby włamania do komputerów lub sieci SKW albo prób instalacji obcych programów.

- czy w SKW dokładnie sprawdzono dokumenty tożsamości Rosjan i czy przeszli oni kontrolę pirotechniczną

- jakie urządzenia znajdowały się w samochodzie, którym poruszali się Rosjanie - czy nie było w nim m.in. zainstalowanego urządzenia skanującego zakres fal urządzeń wykorzystywanych przez SKW

- gdzie dokładnie przebywali członkowie rosyjskiej delegacji i czy w dniu tej wizyty byli w siedzibie SKW oficerowie operacyjni, którzy realizują tajne operacje

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama