Reklama

InfoSecurity24.pl | Bezpieczeństwo wewnętrzne i służby mundurowe

CBŚ zatrzymało groźnego łotewskiego gangstera

  • fot. Policja.
    fot. Policja.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali poszukiwanego na terenie całej Europy groźnego przestępcę, byłego funkcjonariusza łotewskiej policji podejrzewanego m.in. o zabójstwa.Mężczyznę ujęto nad ranem w centrum Białegostoku. Policja przygotowała najwyższe środki ostrożności, bowiem poszukiwany doskonale znał techniki działania operacyjnego służb. Łotysz przez ponad 3 lata był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez Europol za liczne przestępstwa m.in. zabójstwa oraz udział w zorganizowanej, międzynarodowej grupie o charakterze zbrojnym.

CZYTAJ TAKŻE:  Hodowanie tożsamości- sprawa więźnia X

Podejrzany miał przebywać na terytorium Polski od ponad roku. Jak podkreśla policja, ujęcie mężczyzny nie było łatwe; wielokrotnie zmieniał miejsca pobytu, wygląd, telefony komórkowe i samochody. Komenda Główna Policji informuje, że w jego poszukiwania włączyli się policjanci Centralnego Biura Śledczego z Wydziałów Operacji Międzynarodowych, Operacji Pościgowych i Zarządu Operacji Specjalnych.

Po namierzeniu podejrzanego, policjanci czekali na najlepszy moment ujęcia gangstera. Około godziny 2 w nocy z soboty na niedzielę został obezwładniony w jednym ze sklepów nocnych na terenie miasta. Był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu.

JG
Reklama

Komentarze

    Reklama