Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

MSWiA już w komplecie? Wojewoda zachodniopomorski sekretarzem stanu w MSWiA

fot. MSWiA
fot. MSWiA

Proces „rekonstrukcji” ministerstw, po niedawnych zmianach w rządzie, trwa. Premier Mateusz Morawiecki na wniosek ministra Joachima Brudzińskiego, powołał na stanowisko sekretarza stanu w MSWiA Krzysztofa Kozłowskiego, pełniącego dotąd funkcję wojewody zachodniopomorskiego. Kozłowski ma sprawować nadzór nad departamentem prawym, obywatelswa i repatriacji oraz zdrowia. Nowy wiceminister będzie też pełnił funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw Repatriacji.

W ostatnich dniach do kierownictwa MSWiA dołączyli Paweł Szefernaker i Paweł Majewski. Wolne, po odejściu do MON Andrzeja P. Jaremy stanowisko dyrektora generalnego objęła Urszula Kulisiewicz, która w przeszłości pełniła m.in. funkcję dyrektora departamentu prawnego MSWiA. Dziś do kierownictwa resortu dołączył były wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Jego powołanie minister Joachim Brudziński zapowiadał już w niedzielę.

Zgodnie z komunikatem MSWiA, Kozłowski będzie nadzorował pracę Departamentu Prawnego w MSWiA, w którego strukturach funkcjonują między innymi wydziały legislacji i umów międzynarodowych. Pod jego nadzoerm znajdzie się też departament Obywatelstwa i Repatriacji, zajmujący się obsługą Pełnomocnika Rządu ds. Repatriacji, a także Departament Zdrowia. 

Krzysztof Kozłowski z wykształcenia jest prawnikiem. Doktoryzował się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował jako   asystent w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UJ. Odbył aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, zakończoną egzaminem sędziowskim. Pracował również w biurze poselskim posła Joachima Brudzińskiego z Prawa i Sprawiedliwości.  1 grudnia 2015 został powołany na wiceministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w randze podsekretarza stanu w rządzie Beaty Szydło. 7 września, zastępując zmarłego Piotra Janię, 2016 został nowym wojewodą zachodniopomorskim. 

Kozłowski dołącza do mocno odświeżonego grona kierownictwa MSWiA. Na Batorego (red. siedziba MSWiA) sprzed zawirowań związanych z rekonstrukcją, pozostał jedynie Jarosław Zieliński oraz Renata Szczęch. Joachim Brudziński, po objęciu stanowiska ministra, musiał na nowo skompletować kierownictwo restortu. Przypomijmy, że do MON wraz z Mariuszem Błaszczakiem odeszli wiceministrowie Tomasz Zdzikot i Sebastian Chwałek oraz dyrektor generalny ministerstwa Andrzej P. Jarema. 

Reklama

Komentarze

    Reklama