Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Z KPRM do MSWiA. Paweł Szefernaker sekretarzem stanu w MSWiA

fot. MSWiA
fot. MSWiA

Niedawne zmiany związane z rekonstrukcją rządu znacząco wpłynęły na skład kierownictwa MSWiA. Dziś w randze sekretarza stanu do resortu dołączył Paweł Szefernaker. Świeżo upieczony minister był wcześniej sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rekonstrukcja rządu gruntownie przemeblowała skład kierownictwa MSWiA. Na Batorego (red. siedziba ministerstwa) w roli nowego szefa pojawił się Joachim Brudziński, a ostatnich dniach do MON odeszli Tomasz Zdzikot (sekretarz stanu) i Andrzej P. Jarema (dyrektor generalny). Na stronie ministerstwa nie ma już także Sebastiana Chwałka, który podobnie jak Zdzikot był sekretarzem stanu. Do dziś kierownictwo resortu składało się zatem z ministra Brudzińskiego oraz dwóch wiceministrów Jarosława Zielińskiego oraz Renaty Szczęch. Zgodnie z sugestiami, jakie pojawiały się w ostatnich dniach, do kierownictwa ministerstwa dołączył Paweł Szefernaker. Jego nominacja nie jest dla zaskoczeniem, wielu bowiem uważa go za bliskiego współpracownika ministra Brudzińskiego.

Czytaj też: Zmiany w MSWiA. Joachim Brudziński zastąpi Mariusza Błaszczaka

Szefernaker odpowiadał będzie w MSWiA za sprawy związane z administracją, współpracę z samorządem terytorialnym, a także kościołami, związkami wyznaniowymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Rada Ministrów podjęła także decyzję o powołaniu Pełnomocnika Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym, którym został właśnie Paweł Szefernaker.

Reklama

Komentarze

    Reklama