Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Paweł Majewski wiceministrem w MSWiA

fot. MSWiA
fot. MSWiA

Do grona kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dołączył Paweł Majewski, do wczoraj podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Majewski w MSWiA odpowiadać ma za a sprawy teleinformatyki oraz kwestie związane z dokumentami tożsamości.

Po zmianie szefa resortu czas przyszedł także na wiceministrów. Wczoraj na sekretarzy stanu powołani zostali Paweł Szefernaker i Paweł Majewski. Obaj, urodzili się w 1987 roku i dziś odpowiadać będą za współkierowanie jednym z najbardziej strategicznych resortów w kraju.

Majewski oprócz spraw związanych z  teleinformatyką oraz dokumentami tożsamości, będzie również pełnił rolę Pełnomocnika Rządu do Spraw Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym. Dotychczas pełnomocnikiem rządu w tym zakresie był Tomasz Zdzikot.

Paweł Majewski do czasu powołania na sekretarza stanu w MSWiA był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Wcześniej był ministrem w KPRM i odpowiadał za koordynację przygotowań rządu do Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze