Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Kaczyński o Błaszczaku w roli szefa komitetu ds. bezpieczeństwa: w tych czasach, które mamy, w czasie wojny minister obrony to właściwy kandydat

Fot. Kancelaria Premiera/Twitter

Nie chcę być wicepremierem, który głównie zajmuje się działalnością partyjną, dlatego w bardzo krótkim czasie zrezygnuję ze stanowiska w rządzie - oświadczył wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński.

Pytany o odejście z rządu, Kaczyński zwrócił uwagę, że od dawna mówił, iż "przy takiej dużej aktywności - jako szefa partii, niepołączalne jest to z byciem wicepremierem". "Nie chcę być wicepremierem, który głównie zajmuje się działalnością partyjną, a przynajmniej 70-80 proc. czasu temu poświęcam. W bardzo krótkim czasie już z tej funkcji zrezygnuję" - zapowiedział, nie zdradzając nadal jednak konkretnego terminu.

Czytaj też

Pytany o medialne doniesienia, że następnym szefem Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, miałby być szef MON Mariusz Błaszczak, Kaczyński odparł iż sądzi, że "w tych czasach, które mamy, w czasie wojny minister obrony to właściwy kandydat". Jak informował niedawno InfoSecurity24.pl, "w grze" o stanowisko szefa komitetu, oprócz Mariusz Błaszczaka, miał być też Zbigniew Hoffmann, sekretarz stanu i zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Biorąc jednak pod uwagę słowa wicepremiera Kaczyńskiego, wiele wskazuje na to, że decyzja dotycząca tego, kto zastąpi go na tym stanowisku mogła już zapaść.

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarło InfoSecurity24.pl wynika, że do zmian w rządzie mogłoby dojść już 15 czerwca. Czy tak się stanie, przekonamy się już niebawem.

Źródło:
PAP
/ InfoSecurity24.pl

Komentarze