Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Dwóch żołnierzy rannych na granicy

Autor. 16 Dywizja Zmechanizowana/Twitter

„W Czeremsze wciąż ta sama grupa migrantów próbuje sforsować granicę. Są bardzo agresywni, rzucają kamieniami. Tym razem udało im się trafić dwóch żołnierzy” - poinformowała w czwartek rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.

Minionej nocy do najpoważniejszego incydentu na granicy doszło w Czeremsze. "Mamy tam agresywną grupę, która podejmuje kolejne próby siłowego sforsowania granicy" - powiedziała w czwartek porucznik Anna Michalska ze Straży Granicznej. To przede wszystkim obywatele Iraku, ale także Libii, Jemenu i Syrii.

"W nocy 40 osób nielegalnie przekroczyło granicę. Zostali zatrzymani i odprowadzeni do linii granicznej" - powiedziała porucznik Michalska. Dodała, że kamienie rzucane przez migrantów zraniły dwóch żołnierzy. "Jeden został raniony w twarz, drugi w kolano. Na miejsce wezwano służby medyczne i przetransportowano rannych do szpitala" - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej. Jeden z żołnierzy wrócił już do służby.

Do mniej groźnych incydentów doszło w Narewce, gdzie 20 osób zamierzało sforsować granicę i w Nowym Dworze, gdzie próbę taką podjęło 11 migrantów. Nie udało im się. W kilku miejscach na linii granicznej namierzono też uszkodzenia concertiny, które zostały naprawione

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było około tysiąca prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama