Beata Szydło powołała szefów służb specjalnych

22 lutego 2016, 13:34
Fot. ABW

Premier Beata Szydło powołała szefów służb specjalnych - Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Wywiadu Wojskowego - wynika z informacji zamieszczonych na stronach internetowych tych służb. 

Szefem AW jest płk Grzegorz Małecki, ABW prof. Piotr Pogonowski, SWW płk Andrzej Kowalski. Wszyscy byli przez trzy miesiące pełniącymi obowiązki szefami służb. Według informacji na stronie Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek jeszcze nie otrzymał nominacji - nadal widnieje jako p.o. szef służby.

Premier powołuje i odwołuje szefów służb specjalnych po uzyskaniu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych, rządowego kolegium ds. służb oraz prezydenta. Opinia ta nie jest dla szefowej rządu wiążąca. Szefowie wojskowych służb powoływani są na wniosek ministra obrony. 

Komisja ds. służb specjalnych 11 lutego pozytywnie zaopiniowała kandydatury szefów. Również prezydent nie zgłosił żadnych zastrzeżeń do przedstawionych kandydatur.

W czwartek sejmowa komisja zaopiniuje kolejne wnioski - ministra obrony o odwołanie wiceszefów SWW i SKW.

W miniony piątek CBA poinformowało, że premier powołała Ernesta Bejdę na szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Supernauczyciel
poniedziałek, 22 lutego 2016, 17:42

Wróć.Jarek powołał, a Beata nie protestowała.

Tytus
poniedziałek, 22 lutego 2016, 16:20

Daje im 2 miesiące.

cotozaroznica
poniedziałek, 22 lutego 2016, 18:58

Tyle czasu po bezpodstawnym i politycznym zdymisjonowaniu poprzednich ? Po co tyle czasu kraj narażała ? Czy celowo ? Może Trybunał Stanu ? Skąd ta babka się urwała, nawet nie wiedząc w kuluarach sejmowych w którym roku Polska wstąpiła do EU ? Samoobrony ni LPR już w parlamencie nie ma.

Tweets InfoSecurity24