Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

ABW w siedzibie KGHM

  • Fot. www.kghm.pl
    Fot. www.kghm.pl

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyli dzisiaj w siedzibie KGHM dokumentację dotyczącą procesów inwestycyjnych spółki. Czynności miały związek z postępowaniem dotyczącym „wyrządzenia  znacznej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach”.

"W dniu dzisiejszym na wniosek ABW, prokurator wydał postanowienie o żądaniu dokumentów i ta czynność zmierza do zabezpieczenia dokumentacji dowodowej. Nie wydano postanowienia o przedstawieniu komukolwiek zarzutów, postępowanie toczy się w sprawie. Nie możemy mówić o żadnych kwotach. Postępowanie zostało wszczęte dopiero kilka dni temu, więc potrzebny jest czas na to, aby prokurator mógł zapoznać się z materiałami, jakie otrzymał, gromadzona jest dokumentacja, gromadzone są dowody, zobaczymy, co dalej będzie, na razie to wszystko, co w tej sprawie możemy powiedzieć. W tej chwili trwają czynności, które zmierzają do zabezpieczenia dowodów w sprawie" - poinformowała  Anna Zimoląg, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, cytowana przez portal miedziowe.pl

Na razie nikomu nie postawiono zarzutów, ale media informują, że postępowanie dotyczy menadżerów wysokiego szczebla.

Zobacz także: Amerykańsko-rosyjska wojna o ukraiński atom

Zobacz także: Polska firma partnerem Rosnieftu

Reklama

Komentarze (1)

  1. Darek S.

    PO zrobiła przysługę PIS. Pis nie musi się teraz w żaden sposób odwdzięczać decydentom z KGHM za finansowanie kampanii PIS. No bo nawet nie ma jak, tylko by udupili kmiotków.

Reklama