ABW w siedzibie KGHM

27 października 2015, 17:42

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyli dzisiaj w siedzibie KGHM dokumentację dotyczącą procesów inwestycyjnych spółki. Czynności miały związek z postępowaniem dotyczącym "wyrządzenia  znacznej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach".

"W dniu dzisiejszym na wniosek ABW, prokurator wydał postanowienie o żądaniu dokumentów i ta czynność zmierza do zabezpieczenia dokumentacji dowodowej. Nie wydano postanowienia o przedstawieniu komukolwiek zarzutów, postępowanie toczy się w sprawie. Nie możemy mówić o żadnych kwotach. Postępowanie zostało wszczęte dopiero kilka dni temu, więc potrzebny jest czas na to, aby prokurator mógł zapoznać się z materiałami, jakie otrzymał, gromadzona jest dokumentacja, gromadzone są dowody, zobaczymy, co dalej będzie, na razie to wszystko, co w tej sprawie możemy powiedzieć. W tej chwili trwają czynności, które zmierzają do zabezpieczenia dowodów w sprawie" - poinformowała  Anna Zimoląg, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, cytowana przez portal miedziowe.pl

Na razie nikomu nie postawiono zarzutów, ale media informują, że postępowanie dotyczy menadżerów wysokiego szczebla.

Zobacz także: Amerykańsko-rosyjska wojna o ukraiński atom

Zobacz także: Polska firma partnerem Rosnieftu

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
kim1
środa, 28 października 2015, 15:46

Co oni tam nowych złóż miedzi szukają?

Darek S.
czwartek, 5 listopada 2015, 03:25

PO zrobiła przysługę PIS. Pis nie musi się teraz w żaden sposób odwdzięczać decydentom z KGHM za finansowanie kampanii PIS. No bo nawet nie ma jak, tylko by udupili kmiotków.

Wańka
piątek, 15 stycznia 2016, 04:44

KGHM to pranie pieniędzy mafii Putina i polskiej agentury. Inwestycje globalne, nie tylko w Polsce. Dochody nie powinny trafiać w ręce polskich urzędów skarbowych.

Tweets InfoSecurity24