Reklama

Za Granicą

SBU: zlikwidowano szajkę okradającą wojsko z kamizelek kuloodpornych

Autor. SBU/Facebook

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zlikwidowała szajkę, która na dużą skalę kradła i sprzedawała kamizelki kuloodporne przeznaczone dla ukraińskich żołnierzy - poinformowała w czwartek agencja Ukrinform, powołując się na wpis SBU na Telegramie.

Reklama

Śledztwo wykazało, że spekulanci próbowali nielegalnie sprzedać ponad 1000 kamizelek kuloodpornych na łączną kwotę ponad 12 mln hrywien, czyli około 1,8 mln zł.

Reklama

Kamizelki zostały wyprodukowane na Ukrainie przez jedną z organizacji społecznych i za pośrednictwem administracji wojskowej w obwodzie czerkaskim miały być przekazane żołnierzom. Tymczasem zamieszani w sprawę urzędnicy, zamiast przekazywać kamizelki ukraińskim wojskowym, starali się je sprzedać za pośrednictwem prywatnych podmiotów komercyjnych oraz sieci supermarketów.

Czytaj też

W trakcie interwencji SBU w jednej z sieci handlowych udało się zabezpieczyć pewną partię kamizelek. Zostaną przekazane Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Reklama

Obecnie prowadzone są działania operacyjno-śledcze mające na celu odnalezienie pozostałych kamizelek kuloodpornych, wyjaśniane są też okoliczności sprawy. Trwa poszukiwanie pozostałych osób zamieszanych w nielegalny proceder.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. turpin

    Wysłać łapserdaków na front, w ramach jakiegoś sztraf-batalionu. Bez kamizelek.

Reklama