Reklama

Za Granicą

SBU zlikwidowała ponad pół tysiąca rosyjskich czołgów [WIDEO]

Rosja T-90
Zniszczony rosyjski T-90 na Ukrainie.
Autor. АрміяInform/Wikipedia/CC4.0

Od początku 2023 roku Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zlikwidowała ponad pół tysiąca rosyjskich czołgów. Jak poinformowała SBU, wśród nich były m.in. najnowsze T-90 i T-90M, warte prawie 5 milionów dolarów każdy.

Reklama

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy postanowili „podsumować” swoje działania w ramach wojny z Rosją. Okazuje się, że od początku 2023 roku SBU wyeliminowała ponad pół tysiąca rosyjskich czołgów, które ostrzeliwały i próbowały zdobyć pozycje ukraińskich wojsk.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Wśród zniszczonych czołgów były - jak podano - między innymi najnowsze T-90 i T-90M. Według ukraińskich służb każdy z tych pojazdów warty był prawie 5 milionów dolarów.

YouTube cover video

Jak przekazała SBU, zniszczone czołgi były m.in. wykorzystywane w bitwach na frontach wschodnim i południowym. Miały brać udział w szturmach na Awdijewkę i Bachmut oraz odstraszać kontrofensywę ukraińskich wojsk w okolicach Melitopola i Berdiańska.

Czytaj też

Według informacji podanych przez ukraińskie służby, do zniszczenia czołgów Ukraińcy wykorzystywali broń przeciwpancerną oraz bezzałogowe statki powietrzne. Jak podkreślono, zneutralizowany rosyjski sprzęt, to efekt współpracy SBU z Siłami Zbrojnymi Ukrainy.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze