Reklama

Za Granicą

MSW Saksonii: kontrole na granicach z Polską i Czechami przyniosły sukces

Autor. Pixabay

Kontrole na granicach z Polską i Czechami przyniosły sukces, saksońska policja odnotowała znacznie mniej nielegalnych wjazdów do Niemiec – poinformował minister spraw wewnętrznych Saksonii Armin Schuster.

Reklama

Szef MSW Saksonii w opublikowanym w środę wywiadzie dla gazety Leipziger Volkszeitung przekazał, że we wrześniu policja zatrzymywała około 400 uchodźców i dziesięciu przemytników tygodniowo. „Od czasu wprowadzenia kontroli granicznych liczba zatrzymywanych uchodźcówspadła do około 20-25 tygodniowo, a przemytników praktycznie już nie ma” – podkreślił Armin Schuster.

Reklama

Czytaj też

Reklama

We wtorek niemieckie MSW poinformowało, że kontrole stacjonarne na granicach Niemiec z Polską, Czechami i Szwajcarią zostaną przedłużone o kolejne 20 dni.

Przypomnijmy, że do 22 listopada tymczasowe kontrole na granicy polsko-słowackiej prowadzi też polska Straż Graniczna. Według danych SG od 4 października, czyli od momentu wprowadzenia tymczasowych kontroli, funkcjonariusze skontrolowali 466 tys. osób i 181 tys. pojazdów. Jak zapewnia MSWiA, celem wprowadzenia kontroli granicznych jest przeciwdziałanie nielegalnej migracji ze szlaku bałkańskiego. Przy wjeździe do Polski kontrolowany jest dowód lub paszport.

Czytaj też

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, granicę polsko-słowacką można przekraczać przez osiem przejść drogowych i trzy kolejowe oraz jedenaście pieszych, nie wolno w innych miejscach - np. na górskich szlakach w Tatrach. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Komendant Główny Straży Granicznej może wyrazić zgodę na przekraczanie granicy państwowej przez osoby i środki transportu w innych miejscach niż określone w rozporządzenia.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze