Reklama

Za Granicą

Drony dla SBU. Mają pomóc z rozpoznaniu rosyjskich pozycji

Autor. ssu.gov.ua

Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy otrzymali nowe drony rozpoznawcze Leleka-100. Dzięki nim ukraińscy specjalsi będą mogli prowadzić rozpoznanie rosyjskich pozycji nawet do 50 kilometrów od linii frontu.

Zakup ukraińskich dronów Leleka-100 dla funkcjonariuszy SBU był możliwy dzięki zbiórce prowadzonej przez fundusz „Return Alive”. Wolontariusze na nowy sprzęt zebrali prawie 7 milionów hrywien (ponad 750 tys. złotych – przyp. red.).

Czytaj też

Według informacji przekazanych przez SBU, dzięki nowym dronom rozpoznawczym funkcjonariusze będą mogli prowadzić zwiad zarówno w nocy jak i w dzień. Każde z urządzeń posiada też dodatkowe akumulatory, które wydłużają ich czas pracy.

Jak podkreśliła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, drony mogą prowadzić rozpoznanie rosyjskich pozycji nawet do 50 kilometrów od linii frontu, osiągając przy tym prędkość nawet do 140 km/h. „Dzięki nim funkcjonariusze kontrwywiadu służb specjalnych będą na bieżąco otrzymywać informacje o zamiarach armii rosyjskiej” – podała SBU.

Czytaj też

SBU przypomniała, że dzięki wykorzystaniu m.in. dronów i broni przeciwpancernej, ukraińskiej armii udało się w zeszłym roku zlikwidować ponad 500 rosyjskich czołgów.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze