Reklama

Służby Specjalne

Wszędołaz Trekol - nowość z Rosji

  • Wszędołaz Trekol - fot. TREKOL
    Wszędołaz Trekol - fot. TREKOL

Na zakończonych 26 października br. w Moskwie targach Interpolex 2012 zaprezentowano m.in. wszędołaz Trekol-39294. Poważnie zainteresowana jest nim służba graniczna Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji, jak 25 października br. podczas targów poinformował jej przedstawiciel. 

Ośmioosobowy, sześciokołowy, z napędem na wszystkie osie pojazd może poruszać się w każdym terenie – na śniegu, błotach, grząskim gruncie, posiada także zdolność pływania. Zdaniem przedstawiciela FSB podczas prób pojazd potwierdził swoje wysokie zdolności pokonywania trudnego terenu i choć jest jeszcze za wcześnie by sprecyzować liczbę pojazdów tego typu jakie będą zakupione, to zapotrzebowanie na tę klasę maszyn jest duże zwłaszcza na terenach położonych na dalekiej północy. Firma TREKOL ze swej strony podała, że zaproponowano FSB pojazd w dwóch odmianach. Pierwsza lepiej przystosowana do pływania została wyposażona w pędnik strugowodny, druga – w wariancie standardowym - do poruszania się po wodzie wykorzystuje ruch kół.

 

TREKOL-39294 wyposażony jest w silnik wysokoprężny Hyundai D4BF o mocy 83 KM, który pozwala na rozwinięcie prędkości maksymalnej 70 km/h. Przy masie 2800 kg ma nośność 700 kg przy korzystaniu z dróg utwardzonych oraz 400 kg przy poruszaniu się na grząskim gruncie lub podczas pływania.

(PG) 
Reklama

Komentarze

    Reklama