Reklama

Służby Mundurowe

Trwa akcja Znicz 2012

  • Fot.: Pixabay
    Fot.: Pixabay

Tegoroczna akcja mająca na celu zapewnić bezpieczeństwo osobom udającym się groby swoich bliskich rozpoczęła się 31 października i potrwa do 4 listopada br. Policjanci z „drogówki” kontrolują prędkość i stan techniczny pojazdów, oraz trzeźwość nimi kierujących.Policja, jak co roku, apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, dostosowaną do warunków pogodowych, która w najbliższy weekend może być utrudniona ze względu na  atak zimy. Kierowcy, zwłaszcza ci którzy wybierają się w dalszą podróż  powinni zbadać dokładnie stan techniczny ich pojazdów, wypocząć przed jazdą, zabrać dokumenty i dokładnie obserwować prognozy pogody. Niezmiennie ważna jest trzeźwość podczas kierowania pojazdem!

Komenda Główna Policji prosi również kierowców, aby nie niweczyli wysiłków policjantów, którzy wystawili punkty kontroli prędkości, poprzez ostrzeganie innych kierowców przez radio lub sygnały świetlne.

Policjanci zwracają w tym roku szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone są odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy i czy pojazdy nie są przeładowane.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego pomagają również kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, gdzie w okresie Świąt ruch jest zazwyczaj przeorganizowany.

Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych – mogą stwarzać zagrożenie dla innych i blokować przejazd. Jeśli taką możliwość, dla własnej wygody, samochód zostawmy w domu, a na groby pojedźmy komunikacją miejską - głosi apel na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama