Reklama

Straż Graniczna

Straż Graniczna i służby z Czech rozbiły gang narkotykowy

  • fot. www.antyterroryzm.gov.pl
    fot. www.antyterroryzm.gov.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji Antynarkotykowej z Ostravy rozbili międzynarodową grupę przestępczą oraz zlikwidowali jeden z kanałów przemytniczych narkotyków z Czech do Polski. Zatrzymano 7 osób: dwóch Polaków, Wietnamczyka oraz czterech obywateli Republiki Czeskiej - informuje rzecznik prasowy Służby Granicznej

Zatrzymane osoby należały do zorganizowanej grupy przestępczej zajmujące się handlem narkotykami na szeroką skalę – zarówno na terytorium Czech jak i Polski. Należący do grupy obywatele RP odpowiedzialni byli za zakup, przemyt oraz dystrybucję substancji na terenie województwa śląskiego. Podczas zatrzymania posiadali przy sobie ponad 300 gram marihuany, pochodzącej z jednej z plantacji w Czechach.

Więcej: Czeczeński terrorysta stanie przed polskim sądem

Szacuje się, że w trakcie kilkumiesięcznej działalności polscy członkowie grupy przestępczej przemycili i rozprowadzili co najmniej 15 kg marihuany na terytorium RP, której szacunkowa wartość czarnorynkowa wynosi blisko 450.000 złotych.


Więcej: Straż Graniczna, ABW i CBŚ rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą


Zatrzymanie członków grupy na gorącym uczynku możliwe było dzięki ścisłej współpracy czeskiej Policji i funkcjonariuszy z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Graniczne oraz prowadzonym równolegle na terytorium Polski oraz Czech czynnościom operacyjnym. Członkowie grupy stosowali wyrafinowane techniki konspiracji i samokontroli, aby utrudnić działania organom ścigania.


(TR)


Reklama

Komentarze

    Reklama