Reklama

Służby Mundurowe

Śmigłowce GrandNew dostarczone służbom ratowniczym w USA

  • Fot. AgustaWestland.
    Fot. AgustaWestland.

Koncern AgustaWestland dostarczył ostatni z pięciu zamówionych śmigłowców ratownictwa medycznego GrandNew przeznaczonych dla Intermountain Life Flight. Maszyny są zdolne do wykonywania lotów z goglami noktowizyjnymi.

Śmigłowce GrandNew, które zostały dostarczone dla Intermountain Life Flight są wyposażone między innymi we wciągarki ratunkowe, system ochrony przed zderzeniem z przewodami oraz płozy przeznaczone do lądowania na śniegu. Ponadto, wykorzystują one sprzęt przeznaczony do udzielania pomocy medycznej.

Wiropłaty są również zdolne do wykonywania lotów z użyciem gogli noktowizyjnych (NVG). W założeniu ma to pozwolić na zwiększenie bezpieczeństwa załóg i transportowanych pacjentów oraz rozszerzenie możliwości poszukiwania zaginionych osób w obszarach górskich. Służby prasowe AgustaWestland podkreślają, że GrandNew "całkowicie" spełnia wymogi w zakresie nawigacji systemowej opartej na zaawansowanym układzie GPS w każdych warunkach atmosferycznych.

Do chwili obecnej koncern AgustaWestland otrzymał zamówienia na ponad 330 śmigłowców serii Grand z niemal 40 państw. Są one używane między innymi przez służby medyczne i poszukiwawczo-ratownicze, do transportu VIP, a także do patrolowania obszarów morskich i monitoringu ekologicznego.

Reklama

Komentarze

    Reklama