Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Strzelczyk za Karpetę. CBA z nowym wiceszefem

Autor. Centralne Biuro Antykorupcyjne

Zmiany w kierownictwie Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Premier Donald Tusk na zastępcę szefa CBA powołał Tomasza Strzelczyka. W fotelu zastąpi odwołanego z tej funkcjio Daniela Karpetę.

Reklama

O zmianie w ścisłym kierownictwie, CBA poinformowało we wtorek. „Dnia 30 stycznia 2024 roku Prezes Rady Ministrów powołał Pana Tomasza Strzelczyka na Zastępcę Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego” – poinformowało na platformie X (dawny Twitter) CBA.

Czytaj też

Nowy zastępca szefa służbę w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym pełnił w latach 2015-2020 w wydziale operacyjno–śledczym delegatury w Warszawie jako jeden z naczelników, a następnie w wydziale operacyjno-śledczym w delegaturze w Bydgoszczy.

„Wcześniej, przez ponad 20 lat, był funkcjonariuszem Policji. Służbę w tej formacji zakończył w stopniu młodszego inspektora na stanowisku naczelnika jednego z wydziałów Centralnego Biura Śledczego” – podało CBA. Dodano, że Tomasz Strzelczyk „posiada bogate doświadczenie zawodowe, zwłaszcza w obszarze zwalczania przestępczości korupcyjnej oraz działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa”.

Reklama

Strzelczyk na stanowisku zastępcy szefa CBA zastąpił odwołanego Daniela Karpetę, który w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym pełnił służbę - w pionie operacyjno-śledczym - nieprzerwanie od 2007 roku. Karpeta od 2016 roku zajmował tam kierownicze stanowiska, a od 2020 roku pełnił funkcję zastępcy szefa CBA.

Czytaj też

Zanim doszło do zmian w kierownictwie CBA, 25 stycznia sejmowa komisja do spraw służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała wnioski ministra koordynatora służb specjalnych w sprawie odwołania Daniela Karpety i powołania Tomasza Strzelczyka.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze