Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Jakie pistolety wybierze CBA?

Fot. CBA
Fot. CBA

Niedługo poznamy odpowiedź na pytanie kto dostarczy pistolety kalibru 9 mm dla funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pierwszy przetarg, który CBA ogłosiło jeszcze u ubiegłym roku, został unieważniony z powodu „błędnego oszacowania wartości zamówienia”. 16 kwietnia Biuro ujawniło oferty złożone w drugim postępowaniu, które rozpisano w połowie marca. Z informacji do jakich dotarło InfoSecurity24.pl wynika, że o zwycięstwo w przetargu walczą pistolety Glock i Beretta, a także broń produkowana przez HS PRODUKT oraz przez Česká Zbrojovkę.

Pierwsze postępowanie unieważniono decyzją z 14 lutego 2019 r. ponieważ błędnie oszacowano szacunkową wartość zamówienia, czego pochodną było nie zamieszczenie ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w związku z tym umowa podlegałaby unieważnieniu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne ostatecznie 13 marca 2019 r. rozpisało kolejny, drugi przetarg na dostawę pistoletów 9x19 mm. W opublikowanym pięć dni później szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia uściślono, że chodzi o dostawę 100 sztuk broni tego rodzaju. Termin otwarcia ofert określono na 16 kwietnia.

Zgodnie z informacją z otwarcia ofert, kwota jaką CBA zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 230 tys. PLN. W postępowaniu oferty złożyły cztery podmioty: Zbrojownia sp. z o.o., Kaliber sp. z o.o., BUOS sp. z o.o. oraz UMO sp. z o.o. 

Firma Zbrojownia zaproponowała cenę w wysokości 161 640 PLN, gwarancję o długości 60 miesięcy i terminy dostaw oraz naprawy/wymiany do 7 dni kalendarzowych. Kaliber w przetargu złożył ofertę wycenioną na 211 560 PLN, w ramach której oferuje 25-miesięczną gwarancję, dostawę w terminie 40 dni i naprawę/wymianę w ciągu 14 dni kalendarzowych. Firma BUOS dostawy wyceniła na 229 000 PLN, w ramach których gwarantuje 60 miesięcy. Firma potrzebuje też 1 dnia na dostawę, wymianę i naprawę. Spółka UMO zaproponowała cenę 155 000 PLN, gwarancję 60 miesięcy i terminy na dostawę, naprawę/wymianę o długości 30 dni kalendarzowych.

Jaka broń trafi do agentów Biura? Z informacji do jakich udało nam się dotrzeć, CBA wybierać będzie spośród czterech marek pistoletów. Zbrojownia zaoferowała dostawę pistoletów CZ P-10C, Kaliber do przetargu wystartował z pistoletem GLOCK 19, BUOS chce wygrać przetarg z bronią marki HS PRODUKT, a konkretniej modelem XDM-9, UMO w postępowaniu oferuje pistolety marki Beretta, model Px4 Storm Compact.

Reklama

Komentarze

    Reklama