Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA przyda się ponad 70 nowych samochodów

Fot. CBA
Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne ruszyło z przetargiem na zakup pojazdów służbowych. Służba potrzebuje ich całkiem sporo, bo aż 74 sztuki. 

Przedmiotem zamówienia, które ogłosiło CBA, jest zakup 74 pojazdów służbowych. Wszystkie mają zostać dostarczone najpóźniej do 20 listopada 2021 rok. Przetarg podzielony jest na osiem zadań, w ramach których służba zakupić chce pojazdy kategorii C, D, busy, SUV, furgony, samochody, jak to określa, wielozadaniowe i jeden operacyjny. Wszystkie mają być fabrycznie nowe, z 2020 lub 2021 roku. 

Spory przetarg podzielony jest na osiem zadań, z których pierwsze dotyczy zakupu 21 pojazdów klasy C, 5-drzwiowych, typu kombi. CBA dopuszcza jedynie modele, które posiadają swój odpowiednik w wersjach sedan lub hatchback i silnik o mocy min. 150 KM. Druga część zakłada zakup 44 sztuk pojazdów klasy D, 5-drzwiowych, typu kombi. Zamawiający dopuszcza tylko takie modele, które posiadają swój odpowiednik w wersjach sedan lub liftback, o silniku o mocy min. 150 KM. Zakup kolejnych pojazdów w wersji D, tym razem w liczbie czterech sztuk, to kolejne zadanie w przetargu. Mają to jednak być 4- lub 5-drzwiowe modele typu sedan. CBA wymaga by posiadały trójbryłową konstrukcję nadwozia, silnik min. 250 KM, skrzynię automatyczną i napęd 4x4.

CBA poszukuje również, w ramach oddzielnego zadania, dwóch busów na 6-8 osób. Mają to być pojazdy 5-drzwiowe z silnikiem o mocy min. 190 KM, skrzynią automatyczną i napędem 4x4 stałym lub dołączanym. Służba planuje również zakup terenowego SUV-a z napędem 4x4, którym podróżować będzie mogło od 5 do 7 osób, z silnikiem o mocy min. 330 KM i skrzynią automatyczną.

Zadanie szóste to samochód operacyjny, konwojowy do przewozu osób zatrzymanych, który ma być zabudowany na bazie pojazdu typu furgon o masie do 3.5t i przeszklony na wysokości I i II rzędu siedzeń. Ma on pomieścić 4-5 osobową załogę i 4 osoby zatrzymane. Pojazd wyposażony ma być w silnik o mocy min. 140 KM i wbudowaną ukrytą instalację zgodną z wymogami dla pojazdu uprzywilejowanego. Pojazd musi posiadać również minimum po dwie lampy magnetyczne LED przyczepiane na dach o barwie światła czerwionej oraz niebieskiej. 

Dwa ostatnie zadania dotyczą zakupu busa dostawczego oraz pojazdu wielozadaniowego, 5-drzwiowego, typu kombi - oba z silnikami o mocy min. 140 KM. W tym drugim przypadku drzwi boczne tylnego rzędu mogą być otwierane na boki lub przesuwane, a drzwi tylne bagażowe pionowe, dzielone dwuskrzydłowe otwierane na boki lub klapa podnoszona do góry. 

W busach, SUV-ie, i samochodzie wielozadaniowym CBA wykona w późniejszym czasie montaż sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej oraz systemu łączności i przyciemnienia szyb.

Służba na oferty czeka do 29 grudnia. Większość z nich oceniona zostanie na podstawie tych samych kryteriów, czyli ceny, mocy silnika, momentu obrotowego silnika, długości pojazdu, rozstawu osi oraz pakietu przeglądów. Jedynie zadanie szóste, czyli dotyczące pojazdu operacyjnego, konwojowego do przewozu osób zatrzymanych będzie punktowane w oparciu o cenę, moc silnika, automatyczną skrzynię biegów oraz pakiet przeglądów. 

image
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama