Reklama

Agencja Wywiadu

Będzie tylko jeden z pięciu, czyli AW kupuje samochody

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Agencja Wywiadu wygospodarowała, w podzielonym na pięć części przetargu, 920 000 zł, za które zamierzała kupić pięć nowych aut. Jednak w toku postępowania udało się wyłonić jedynie dostawcę 5-drzwiowego minibusa, bowiem w trzech przypadkach do AW nie wpłynęła żadna oferta, a w jednym postępowanie zostało unieważnione. 

Agencja Wywiadu musi na razie ograniczyć znacząco swoje plany zakupowe dotyczące nowych pojazdów. Pierwotnie AW planowała pozyskanie samochodu osobowego typu kombi, 5-drzwiowego minibusa, 6-drzwiowego minibusa, dostawczego furgonu oraz osobowego vana. Łącznie do wydania było 920 000 zł. Na sfinansowanie pierwszej części - zakup kombi - udało się zgromadzić budżet wynoszący 100 000 zł, a w przypadku części drugiej, w ramach której planowano kupić 5-drzwiowego minibusa  - wyasygnowano 300 000 zł. Trzecia, czwarta i piąta część to odpowiednio: 6-drzwiowy minibus (budżet 180 000 zł), dostawczy furgon (budżet 160 000 zł) i osobowy van (budżet 180 000 zł).

Jak się jednak okazało oferty pojawiły się jedynie w przypadku dwóch pierwszych części obejmujących nowe kombi i 5-drzwiowego minibusa. Co więcej jedyna oferta na dostawę samochodu kombi – pochodząca WARO Sp. z o.o. z Bielska-Białej, ostatecznie została odrzucona ponieważ nie odpowiadała specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Tym samym unieważniony został ten fragment przetargu. Finalny sukces osiągnięto jedynie w przypadku zakupu pięciodrzwiowego osobowego minibusa klasy I. Agencja Wywiadu mogła tu wybierać pomiędzy ofertami pochodzącymi od: ZESZUTA Sp. z o.o. z Warszawy - 285 950,10 zł, Duda-Cars S.A. z Poznania - 285 987,30 zł i Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z Warszawy - 244 524 zł.

We wszystkich trzech propozycjach termin realizacji zmówienia został ustalony na 30 listopada bieżącego roku z gwarancją mechaniczną bez limitu kilometrów na 24 miesiące. Ostatecznie do AW trafi pojazd zaoferowany przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o., które jest dystrybutorem m.in. Audi, Volkswagena i Skody. 

AW szukała pojazdu o mocy silnika nie mniejszej niż 195 KM z automatyczną skrzynią biegów. Pojazd ma mieć nadwozie typu "minibus", 5-drzwiowe, zapewniając osiem miejsc w środku. Pojazd ma mieć długość nie mniejszą niż 5300 mm i wysokość nie większą niż 2000 mm. Minibus ma być oczywiście fabrycznie nowy, będąc aktualnie produkowanym modelem i pochodzić z okresu produkcji po 1 stycznia tego roku.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze