Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

ABW zatrzymała Rosjanina. Miał działać w Al-Kaidzie i ISIS

abw
Autor. Służby specjalne/www.gov.pl

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali obywatela Rosji podejrzanego o działalność w międzynarodowych organizacjach terrorystycznych. Początkowo miał działać w Jabhat Al-Nusra i Al-Kaida, a w późniejszym okresie na rzecz państwa islamskiego (ISIS).

Do zatrzymania obywatela Rosji doszło we wtorek. „Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali obywatela Federacji Rosyjskiej w związku działalnością na rzecz międzynarodowych organizacji terrorystycznych: początkowo Jabhat Al-Nusra i Al-Kaida, a w późniejszym okresie państwa islamskiego (ISIS)” – poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Reklama

Po zatrzymaniu Rosjanin został doprowadzony do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie przedstawiono mu zarzut brania udziału na terenie Syryjskiej Republiki Arabskiej w związkach zbrojnych mających na celu popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym, tj. Jabhat Al-Nusra, Al-Kaida oraz państwo islamskie (ISIS).

Czytaj też

„Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę ucieczki podejrzanego oraz grożącą mu surową karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące” – podała PK.

Za zarzucany czyn może mu grozić do 8 lat więzienia.

Czytaj też

Śledztwo w tej sprawie mazowiecki wydział PK prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Departament Postępowań Karnych.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze