Reklama

Służby Mundurowe

Znieważył mundurowych pełniących służbę na polsko-białoruskiej granicy. Usłyszał wyrok

Fot. 18 Dywizja Zmechanizowana/Twitter

Na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie skazał warszawski sąd Mariusza U., który pod koniec 2021 roku znieważył funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Mężczyzna został również zobowiązany do przeproszenia mundurowych. Wyrok jest nieprawomocny.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna poinformował InfoSecurity24.pl, że Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, 21 lutego br. skazał Mariusza U. „Mężczyzna został skazany za opublikowanie na jednym z portali społecznościowych dwóch wpisów znieważających funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych polegających na ochronie granicy polsko-białoruskiej” – przekazał prokurator.

Reklama

„Sąd oskarżonemu wymierzył karę 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie, a także zobowiązał go do przeproszenia pokrzywdzonych” – wyjaśnił rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Czytaj też

Akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi U. skierował do sądu Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Reklama

Mężczyzna został skazany za to, że dwukrotnie znieważył na Twitterze funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwszy raz zrobił to 16 grudnia 2021 roku, kiedy na portalu społecznościowym opublikował publiczny wpis zawierający sformułowanie „z pozdrowieniami dla faszystów ze @Straz_Graniczna i @terytorialsi, którzy wspierają bojówki nacjonalistyczne na wschodniej granicy, polujące na ofiary Łukaszenki i ich dzieci”.

Czytaj też

Do kolejnego znieważenia funkcjonariuszy SG i żołnierzy WOT doszło 21 grudnia 2021 roku. Mariusz U. na Twitterze napisał wtedy „czy faszyści w mundurach z @terytorialsi oraz @Straz_Graniczna odpowiedzą za poniżanie i tortury, które uprawiają na granicy? Przyzwolenie na bezkarność faszystów w mundurach cały czas rośnie. Jest o krok od tragedii, nie licząc tych, kiedy wyrzucają dzieci do lasu”.

Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze