Reklama

Służby Mundurowe

Trzynasta Super Puma w japońskiej straży przybrzeżnej

fot. Airbus
fot. Airbus

Japońska Straż Przybrzeżna zamówiła dziesiąty śmigłowiec H225 i trzynasty należący do rodziny Super Puma w swojej flocie. Maszyna zostanie dostarczona na początku 2021 roku.

Airbus Helicopters otrzymał dodatkowe zamówienie na jeden śmigłowiec H225. Nowy pionowzlot ma służyć Straży Przybrzeżnej Japonii (Japan Coast Guard - JCG), co oznacza, że flota wiropłatów H225 pozostających w rękach użytkownika z kraju kwitnącej wiśni powiększy się do 10 egzemplarzy. JCG obecnie wykorzystuje trzy śmigłowce AS332 i pięć H225, wszystkie należą do rodziny Super Puma. Kolejny H225 został zamówiony w 2016 i ma zostać dostarczony jeszcze w tym roku.  Trzy następne śmigłowce zamówione w czerwcu 2017 roku japońska straż przybrzeżna otrzyma w 2020 roku a ostatnią Super Pumę, zamówioną 25 kwietnia b.r. koncern Airbus Helicopters dostarczy do marca 2021 roku. 

Nowe H225 dołączą do pozostałej części floty, wykonującej zadania związane z ratownictwem, zabezpieczeniem wód terytorialnych i przybrzeżnych, a także z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w Japonii.

Otrzymanie nowego zamówienia na H225, od klienta, który pozostaje z nami od 25 lat stanowi potwierdzenie jakości naszego długofalowego partnerstwa, a także pełnego zaufania ze strony zamawiającego, wobec systemu wsparcia i produktów Airbusa. Wielką radość przynosi nam również obserwowanie, jak nasze Super Pumy stawiają czoła wyzwaniom, jakie się przed nimi pojawiają. Wszechstronność i niezawodność tej platformy to dla nas kluczowe atuty, dzięki którym mamy pewność, że H225 zapewni szerokie zdolności w zakresie zadań straży przybrzeżnej Japonii. Zespół Airbus Helicopters w Japonii pozostaje do dyspozycji, zapewniając wsparcie w zakresie utrzymywania ciągłej sprawności operacyjnej floty.

Olivier Tiller, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii

Obecnie w Japonii do zadań cywilnych i porządku publicznego, a także w wojsku, wykorzystuje się łącznie 21 śmigłowców wywodzących się z rodziny Super Puma, w tym w operacjach SAR, lotów na platformy morskie, transporcie VIP, pożarnictwie i transporcie towaru i pasażerów.

11-tonowy dwusilnikowy H225 Super Puma jest zdolny do transportu do 19 pasażerów. Wyposażony w pełni ucyfrowiony kokpit i 4-osiowego autopilota, oferuje porządaną w misjach morskich długotrwałość lotu i dużą prędkość przelotową.

Airbus/JS

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze