Reklama

Straż Pożarna

Lubawa poprawia bezpieczeństwo strażaków [Defence24 TV]

Podczas II Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO, z Prezesem Lubawa S.A. Marcinem Kubicą, rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa strażaków oraz nowych rozwiązań, które mogą ułatwić ich codzienną służbę.

Bardzo cieszy to, że rozwój systemu bezpieczeństwa Państwa i zwiększenie finansowania, objęło również służby straży pożarnej. W mojej ocenie jest to kluczowe, ponieważ bez zasilenia w te środki, nie jest możliwe pozyskiwanie nowych, lepszych technologii.

Marcin Kubica, Prezes Zarządu LUBAWA S.A.

Prezentujemy kilka rozwiązań, które, powiem wprost realizowaliśmy z własnych środków, ale realizowaliśmy świadomi tego, że potrzeba na dane rozwiązanie istnieje. Przykładem tego, jest strój przeciwwybuchowy, strój chroniący operatora straży pożarnej przed skutkami wybuchu. Często takie sytuacje mają miejsce w trakcie akcji, wówczas mamy do czynienia raz z falą nadciśnienia, a dwa z odłamkami. Czyli tymi dwoma podstawowymi czynnikami ryzyka zagrażającymi nawet życiu i zdrowiu operatora. Tego typu strój, jest wyrobem w pełni scertyfikowanym, który już był dostarczany w zeszłym roku do jednostek straży i spotkał się z bardzo dużym uznaniem.

Marcin Kubica, Prezes Zarządu LUBAWA S.A.

 DM

Reklama

Komentarze

    Reklama