Reklama

Straż Pożarna

Akademia Pożarnicza ma nowego rektora-komendanta

Autor. KG PSP

MSWiA uzupełniło skład kadry zarządzającej w Akademii Pożarniczej. Po tym, jak jej poprzedni szef, nadbryg. Mariusz Feltynowski stanął na czele Państwowej Straży Pożarnej, stanowisko rektora-komendanta było wolne. Dziś - jak poinformowała Komenda Główna PSP - zajął je bryg. Tomasz Klimczak.

Z informacji jakie przekazała strażacka centrala wynika, że nowym rektorem-komendantem Akademii Pożarniczej został bryg. dr inż. Tomasz Klimczak. Klimczak w Akademii Pożarniczej służbę pełni już od wielu lat. Był m.in. dowódcą kompanii oraz dowódcą pododdziałów szkolnych. Ostatnio był kierownikiem Katedry Bezpieczeństwa Budowli.

Minister spraw wewnętrznych i administracji powołał Klimczaka na stanowisko rektora-komendanta Akademii Pożarniczej (APoż) w Warszawie 15 lutego 2024 r. Objęcie obowiązków nastąpiło w poniedziałek 19 lutego 2024 r. w siedzibie uczelni.

Bryg. Klimczak na stanowisku rektora-komenanta zastapił nadbryg. Mariusza Feltynowskiego, którego kilka tygodni temu powołano na stanowisko komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj też

Akademia Pożarnicza powstała w miejsce Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Zmiany nazwy dokonano na podstawie ustawy z kwietnia 2023 roku o zmianie nazw uczelni służb państwowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Jest jedyną strażacką uczelnią wyższa w Polsce, która umożliwia otrzymanie oficerskich szlifów.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze